Eesti uudised

KARISTUS PISSIMISE EEST: naine sai trahvi, kuna läks rongis enne pileti ostmist tualetti (138)

Johanna-Kadri Kuusk, 23. mai 2019 14:24
Elroni reisirongFoto: Stanislav Moshkov
Elroni rongiga reisinud Anette jagas Facebookis lugu sellest, kuidas ta sai maanteeametilt 20eurose trahvi puhtalt sellepärast, et julges rongis enne pileti ostmist tualetti minna. Maanteeameti töötaja sõnul ei ole reisijal enne pileti ostmist vetsu mingit asja, kui tal pole mingit haigust või pole sõna otseses mõttes püksi tegemas. 

Anette kirjeldas oma postituses, et oli rongisõidu alguses tualetti kasutanud ja istekohale naastes avastanud, et piletimüüja on tema ala juba ära teenindanud. „Ma ei mõelnud asjale teist kordagi, sest piletimüüjad voorivad ju kogu aeg edasi-tagasi – eks ma ostan siis, kui ta tagasi tuleb,“ kirjeldas naine toonast mõttekäiku.

Paari nädala pärast jõudis kaebus menetlusse ja naisele saadeti kutse tulla maanteeametisse väärteoprotokolli koostamisele. Kogu suhtlust kirjeldas Anette keerulise ja kantseliidist kubisevana.

„Ma ei saa endiselt suurt midagi aru, sest võib-olla ma pole kirgas kriit, võib-olla mul on ebarealistlik ootus, et riik võiks suhelda inimestega niimoodi, et maanteeameti büroo kutset ei peaks saatma juristist sõbrannale tõlkimiseks. Lõpuks saan oma tillukese mõistusega aru sedamoodi, et mul on kaks võimalust: mulle vormistatakse 20eurone trahv või väärteoprotokoll ehk alustatakse menetlust 40eurose trahvi tegemiseks,“ kirjeldas ta juhtunut.

Maanteeameti tööta sõnul olevat rikkumise asjaolud täiesti selged – Anette on süüdi, sest reisijal on kohustus pilet osta ja seaduse järgi tuleb seda teha viivitamatult. Anette tõi selle peale välja, et tal oleks olnud mitmetunnise reisi jooksul mitu korda aega piletit osta ning kuskil ei ole kirjas, et pilet tuleb mingi teatud ajavahemiku sees osta. Piletimüügi ajal tualetis olemine läheb arvesse kui ettevaatamatusest seaduse rikkumine, kuid rikkumine on ta sellegipoolest. Ametniku sõnul olla aga lugu nii, et „Piletit ostmata ei ole mingit asja minna vetsu, kui teil pole mingit haigust või te pole sõna otseses mõttes püksi tegemas.“

 

Maanteeamet: kaebus ei andnud alust trahvi tühistamiseks

Maanteeameti ühistranspordi järelevalve talituse juhataja Ahto Pahk toonitas, et reisija kohustuseks on omada ühissõiduki kasutamiseks piletit või muud sõiduõigust. Igale konkreetsele juhtumile lähenetakse individuaalselt, mistõttu ei ole võimalik anda täpsemat hinnangut.

„Maanteeamet lähtus menetluse läbiviimisel seadusest ning isikule selgitati kõiki asjaolusid, kaasa arvatud õigust kasutada kaitsja abi juhuks, kui tema enda teadmised menetluse läbiviimisest või selgitustest aru saamiseks ei ole piisavad. Vaidlustus jäeti rahuldamata, kuna kaebus ja teoga seotud asjaolud ei andnud alust lühimenetluse otsuse tühistamiseks,“ kommenteeris Pahk.

Samal teemal

28.04.2019
Maanteeamet süüdistab WC-sse läinud naist pettuses, naise sõnul valetab maanteeamet