Poliitika

VIDEO JA GALERII | Martin Helme: võõraviha asemel tunnen omaviha ja selle kisakoori eesotsas on meie president (357)

Johanna-Kadri Kuusk, 23. mai 2019 12:43
Foto: Tiit Tamme
Neljapäeval kõnelesid iganädalasel valitsuse pressikonverentsil peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu, kes kõik kommenteerisid ka kolmapäeval Õismäel toimunud võõravihast ajendatud rünnakut välismaalasele. Martin Helme tõi seepeale välja ka president Kersti Kaljulaidi hiljutise käitumise, seostades seda omavihaga.
 

Jüri Ratas oli oma vastuses pehmem. „See on positiivne, et noored seisavad looduse ja keskkonna eest. Küsimus on selles, kuidas nemad seda näevad,“ kiitis peaminister. Reinsalu ei mõistnud noorte streiki samuti hukka ja nimetas puhast loodust Eesti rahvuslikuks aardeks. See, et noored tahavad loodust hoida, pole Reinsalu sõnul teema, mille üle toriseda.

Martin Helme mõistis Õismäel välismaalast rünnanud mehe teo hukka

„Vestlesin täna sellel teemal ka siseminister Mart Helmega ja politsei tegeleb selle isikuga. Kriminaalasi on algatatud ja meiega ta seotud ei ole. Võõraviha kohta peaks olema nulltolerants. Mina ei saa aru, et Eestis oleks seda rohkem kui varem. Küll aga tunnen ma viimastel kuudel rohkem omaviha. Selle kisakoori juht paistab olevat meie president, kes ütleb välismeedias, et ta vihkab üht oma riigi valitsuse ja parlamendi parteid,“ sõnas Martin Helme, kui päriti mehe kohta, kes kolmapäeva pärastlõunal välismaalasele kallale tungimise ajal kandis särki sõnumiga ''nats EKREt igasse päeva''.

Ka Urmas Reinsalu kinnitas, et selline teguviis ei ole aktsepteeritav. „Muidugi tuleb sellistel tegelinskitel võtta natist kinni ja neile seadusega lajatada. Kindlasti kvalifitseerub see madala motiiviga teo alla. Tegelikult on numbrite järgi läinud Eestis elu ohutumaks. Kõige halvem viga, mida me teha saame, on see, et iga üksikjuhtumit kanda üle terve ühiskonna peale. Meil on raskete kuritegude arv tegelikult vähenenud.“

Jüri Ratas pidas enda sõnul nii eile õhtul kui ka täna hommikul politseiga ühendust. „Kindlasti sellised teod, vihaõhutamine, sellel ei ole kohta Eesti ühiskonnas. See, kes oli kannatanu, teeb minule teadaolevalt siin tööd. Politsei info kohaselt on tal siin perekond. Politseile on ründaja isik teada ja nad kinnitasid, et ta EKREsse ei kuulu ja pole kunagi kuulunud. Igal juhul peab siin olema nulltolerants,“ sõnas peaminister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee