Eesti uudised

Võitlus bussis: kas aken peab olema lahti või kinni? (34)

Ohtuleht.ee, 23. mai 2019 12:12
Foto: PantherMedia/Scanpix
Palav ilm võib bussisõidu muuta ebamugavaks, kui kliimaseade mingil põhjusel ei tööta. Avaks akna, aga mis saab siis, kui kaasreisija sellega nõus ei ole?! 

„Tegu oli koomilise vaatepildiga – nagu stseen mingit komöödiast!“ alustab 25aastane Keiti oma kirja Õhtulehele.

„Järgmine hetk sundisin esimesed emotsioonid endas maha, et jääda viisakaks. Palusin tal akna uuesti avada, sest bussis pole mitte grammigi õhku. Proua ütles mulle väga upsakalt, et tema saab kaelaradikuliidi, kui tuul talle peale puhub. Ma selgitasin, et mul tekib tunne, et lämbun, kui õhuta bussis sõitma pean,“ kirjeldab Keiti.

„Avasin akna ja lootsin, et asi rahuneb, aga ei! Proua asus akent jälle kinni kangutama. Ütlesin juba palju ärritunumalt, et äkki ta oleks nõus mõnele teisele pingile istuma. Avasin akna uuesti. Ja asi läks käes ära! Proua pistis pröökama, et tema ei lähe kuhugi. Mingu hoopis mina minema. Ja usute või ei, aga ta tiris akna uuesti kinni – jättis veel oma käe akna külge, et ma ei saaks kiskuda,“ oli Keiti selleks hetkeks juba väga emotsionaalne.

„Teises reas oli piisavalt kohti, kus olid aknad, mida avada ei saa. Miks ta sinna ei istunud?! Kas teised inimesed ähkisid, hingeldasid ja higistasid – tõesti oli palav! Aga ega ma ei jätnud samuti jonni. Võtsin häälekalt sõna ja küsisin teistelt kaasreisijatelt, kas nemad soovivad avatud akent, mida nad loomulikult ka tahtsid. Õnneks võtsid ka teised sõna ja tegid ettepaneku, et proua istuks mujale. Järgmises peatuses astus ta sõnagi lausumata lihtsalt bussist välja. Ma avasin akna ja sõitsin mõnusas tuules koduni,“ rahunes naine ja oli tulemusega rahul.

„Ma ei tahtnud mingit jonni ajada, aga bussis tuleks ikkagi kaasreisijate soovidega arvestada. Kui ei soovi tuult ja jahedat õhku, siis saab istekohta valida. Kui aken on juba lahti tehtud, siis ei peaks igaüks seda oma suvalisest tahtest näppima. Eriti veel kuuma suveilmaga,“ leiab ta.

Samal teemal

24.05.2019
Haisev maapood: kuidas müüjaga viisakalt ebameeldivast higilõhnast rääkida?