Krimi

FOTOD | Pikselöögid süütasid Lõuna-Eestis mitu maja (6)

Johanna-Kadri Kuusk, 23. mai 2019, 11:05
Põleng Mulgi vallas Univere külasFoto: Lõuna päästekeskus
Lõuna päästekeskusel oli kolmapäeval palju tööd, sest mitmes Lõuna-Eesti kohas süttisid pikselöögist hooned. Lisaks süttis äiksest puu.

Kella poole seitsme ajal teatati päästjatele Põhja-Sakala vallas Serukülas pikselöögist süttinud suurest kuusepuust, mis asus ühe maja läheduses. Puu sai vabatahtlike abiga kustutatud.

Kell kolmveerand seitse põles Elva vallas Mõisanurme külas kõrvalhoone. Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest ja akendest välja. Kustutustööde käigus lõhkes hoones hoitud gaasiballoon. Õnneks keegi viga ei saanud. Põlengus hävis puukuurina kasutusel olnud hoone katus täielikult. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada pikselöök.

Veidi enne poolt kaheksat teatati, et Mulgi vallas Univere külas lõi äike kõrvalhoonesse ning see süttis põlema. Päästjate saabudes oli hoone lausleekides ja süttinud oli teine kõrval asuv abihoone. Leegid ohustasid ka elumaja, mille kaks akent kuumusest purunesid. Päästjad hoidsid ära tule leviku elumajale ning kustutasid põlengu kella üheksaksks. Mõlemad abihooned hävisid tulekahjus.

6 KOMMENTAARI

p
piksevardast 23. mai 2019, 23:40
Omal ajal teati, et Benjamin Franklin leiutas piksevarda juba 1753.a. Kuigi, minu kooliajal, ENSV-s tuubiti meile pähe, et selle kasuliku riistapuu olevat leiutanud juba geenius Mihhailo Lomonossov! Kahjuks praegu ei teata enam ei Franklinit, Lomonossovit ega ka mitte piksevarrast.
j
Jumal hoiatas 23. mai 2019, 16:07
ekre valimise eest.
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee