Eesti uudised

Ülikoolid lubavad taas akadeemilise puhkuse ajal õppida 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 23. mai 2019 10:22
Tallinna ÜlikoolFoto: Robin Roots
Kui kuus aastat tagasi ütles riik seadusega, et akadeemilisel puhkusel olles ei tohi õppekava täita, siis selles sügisest lubavad suuremad Eesti ülikoolid akadeemilisel puhkusel viibijatel taas õppida.

ERRi uudisportaal kirjutas, et selle muudatuse tõi märtsis jõustunud uus kõrgharidusseadus, mis jätab eelnimetatud küsimuse ülikoolide endi otsustada.

Sügisest pöörduvad endise süsteemi juurde tagasi Tartu Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Maaülikool ja Tallinna Ülikool. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk sõnas, et inimestel ei tohiks õppimist keelata ning tema Tallinna Ülikooli ametikaaslane Priit Reiska sõnul ei hakka nemad mingit ajalist piirangut seadma, kuid päris vabaks nad õppimist ei lase ja lubavad akadeemilisel puhkusel olles vaid enda õppekava aineid teha. 

Kuigi Tallinna Tehnikaülikoolis ei plaanitud algul puhkuse ajal õppimist lubada, siis nähes teiste ülikoolide reeglite pehmendamist otsustasid ka nemad midagi muuta, kuid praegu päis kindlaid otsuseid neil veel pole, sest nagu ka teised ülikoolid, muretsevad nad õppimisaja pikenemise pärast.