Eesti uudised

GALERII | Tartu kaitseliitlased lihvisid koos liitlastega linnalahinguoskusi 

Õhtuleht.ee, 23. mai 2019 08:28
Foto: Mareli Nielson
13.-15. septembril toimub Valga linnas ja linna ümbruses Lõuna Maakaitseringkonna iga-aastane suurõppus SIBUL 2019, mille käigus kaitseliitlased harjutavad lahingutegevust hübriidsõja stsenaariumi järgi. Ettevalmistused õppuseks on täies hoos ning eelmisel nädalavahetusel harjutasid Tartu maleva sõjaajaüksused koostöös Briti liitlastega linnalahingu oskusi.

Kaitseliidu Lõuna Maakaitseringkonna malevatel on tänavu kevadel tihe väljaõppeperiood, mis Tartu maleval lõpeb juunis. Selle raames toimus eelmisel nädalavahetusel Hellenurmes suurem taktikaline harjutus, millest võtsid osa ka Briti liitlased oma lahingutehnikaga.

Tartu maleva Lahingukompanii ülema leitnant Märt Reedi sõnul andis liitlaste osalemine kaitseliitlastele hindamatu kogemuse, kuidas reaalselt näeb välja võitlemine soomustehnika vastu hoonestatud alal.

„Samuti vähendas õppus ka kaitseliitlaste aukartust soomustehnika ees, kuna selgus, et oskuslikul võitlemisel on ka soomustehnika üsna haavatav,“ rääkis ta.

Kompaniiülem lisas, et nad on väga tänulikud kohalikele inimestele, maaomanikele ja Elva vallale, kes olid väga toetavad ja abivalmis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee