Eesti uudised

FOTOD | Tallinnas pakistanlast rünnanud mees on Facebookis ähvardanud välismaalasi ja kiitnud natsisimi (280)

Johanna-Kadri Kuusk, 23. mai 2019, 07:21
Foto: facebook.com/jahvabadusele
Kolmapäeva pärastlõunal sai Pakistanist pärit Ažhar suure ehmatuse, kui võõras mees talle Õismäel kallale tungis. Mees oli särgist „nats EKREt igasse päeva“ postitanud samal päeval pildi oma Facebooki seinale, kus leidus veel kirjeldusi sellest, mida ta Eestisse tulnud välismaalastega teeks.

Facebooki grupp  „Jah vabadusele, ei valedele“ jagas kuvatõmmiseid mehe postitustest, kus ta lubab näiteks „hakata kööginoaga esimesi ettejuhtuvaid spetsialiste rappima“. Grupi postituses toodi välja, et pärast avalikuks saanud vahejuhtumit Õismäel on mees hakanud oma seinalt postitusi kustutama.

Foto: facebook.com/jahvabadusele

Välismaalast rünnanud mehe sotsiaalmeedia postitustest selgub, et ta andis viimastel riigikogu valimistel oma hääle Urmas Reitelmannile, kes kuulub EKRE riigikogu fraktsiooni. Selle näitamiseks pani mees Facebooki pildi oma valimissedelist.

Foto: facebook.com/jahvabadusele

2018. aasta lõpus sai mees karistuse vihakõne eest, kuna õhutas otseselt vägivallale tumedanahaliste vastu. Mees oli suletud Facebooki grupis „Ei Pagulasmassidele“ kirjutanud selliseid lauseid nagu, „iga neegri laiba eest 1000 eurot“, „mul on kaheraudne laetud...“, „oi kus tulistaks neid värdjaid“ ja  „...lööge nad maha“. 

 

Veel oli mees oma profiilil märkinud, et töötab ühes Tallinna lasteaias. Selle lasteaia direktor kinnitas Õhtulehele, et mehe nimi on talle tundmatu ja kedagi sellist nende juures ei tööta.

Samal teemal

25. mai 2019, 11:06
Õismäe natsi rünnaku alla sattunud Ažhar: Soovin talle andestada, on ju ramadan
24. mai 2019, 17:41
Tallinnas pakistanlast rünnanud mees sai kaheksa päeva aresti
22. mai 2019, 20:00
VIDEOD | EKRE särgiga mees ründas Tallinnas pakistanlast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee