Maailm

Ramaphosa sai uuesti LAVi presidendiks, seekord parlamendis (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 22. mai 2019 20:11
TÄNULIK: Cyril Ramaphosa kummardab aplodeeriva parlamendi alamkoja ees, kuid asepresidendist on ta esialgu ilmaFoto: Reuters/Scanpix
Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) parlament valis 22. mail presidendiametisse Cyril Ramaphosa.

Presidenditöö on mehele juba tuttav, ta sai riigipeaks 2018. aasta veebruaris kui president Jacob Zuma korruptsiooniskandaali tõttu tagasi astus. Seekord pääses ta ametisse n-ö nagu kord ja kohus, läbi parlamendi. Oponente Ramaphosal ei olnud.

Ramaphosa asepresidendikandidaat David Mabuza rääkis veel paar päeva tagasi, et kindlasti saab temast ka uues valitsuses asepresident, seda hoolimata tedagi kimbutavatest korruptsioonisüüdistustest. Ootamatult ei ilmunud Mabuza aga kolmapäeval Rahvusassambleesse, LAVi parlamendi alamkotta, kus ta oleks rahvasaadikuna registreeritud. Vaid kaks tundi enne ametisse vannutamise tseremooniat teatas Mabuza, et peab paremaks enda puhul see edasi lükata, kirjutab New York Times. See on kahtlemata ebamugav üllatus president Ramaphosale, kes peab järgmise nädala jooksul valitsuskabineti välja kuulutama. Võimalik, et skandaali keerises Mabuzaga ta enam arvestada ei saa.

Samal teemal

13.10.2018
ALLAKÄIK: rikkast LAVist on saamas puruvaene Zimbabwe
15.02.2018
LAV-i ühe ajastu lõppu: uueks presidendiks saab Ramaphosa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee