Eesti uudised

Lisatud Jaak Madisoni, Keskerakonna ja politsei kommentaar.

VIDEOD | EKRE särgiga mees ründas Tallinnas pakistanlast (288)

Toimetas Hindrek Pärg, 22. mai 2019 20:00
Foto: Facebook.com/jahvabadusele
Sotsiaalmeediasse postitati kolmapäeva õhtul videod, milles on näha, kuidas EKRE särgiga mees ründab välismaalast. 

Vahejuhtum juhtus kolmapäeva pärastlõunal Õismäel. Esimeselt videolt on näha, kuidas sinises särgis mees teeb filmija poole natsisaluuti ning karjub "Go home, you f***ing n***er" ("Mine koju, sa kuradima neeger" - eesti keeles). Seejärel võtab mees enda telefoni välja, teeb paar klõpsu ning kõnnib filmija poole, käskides tal koju minna. Samuti üritab ta võtta telefoni enda kätte. 

Samal teemal

Teises videos ründab mees filmijat ning ütleb veelkord"Go home, n****i". Ta räuskab veel ning kõnnib auto juurest lõpuks minema, näidates keskmist sõrme. Meesterahva särgil oli kirjas "nats EKREt igasse päeva".

Delfi andmetel langes rünnaku ohvriks Pakistanist pärit Ažhar, kes sõitis Õismäele sõpra koju viima, kui videodes nähtav mees tuli auto ette. 

Esialgu arvas ta, et võõras mees ei näinud lihtsalt autot ja otsustas siis veidi oodata. "Siis ta hakkas karjuma ja autot peksma. Ma ei saanud täpselt aru, mis toimub. Arvasin, et tegu on mingi eksitusega," ütles Ažhar.

Pakistanist pärit mees ütles Delfile, et kuna täna politseisse jõudes oli jaoskond juba kinni, teeb ta avalduse homme. Ta lisas, et Woltis kullerina töötades on tal sääraseid asju juhtunud varemgi.

Lääne-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Erkko Piirimägi ütles kolmapäeva õhtul saadetud kommentaaris, et politsei vaatas läbi avaldatud videod. "Esialgse hinnangu kohaselt esinevad välismaalase suhtes agressiivselt käitunud mehe teos süüteo tunnused.

Politsei võttis täna õhtul ühendust video teinud mehega ning leppis temaga kokku kohtumise ütluste andmiseks. Politsei soovitab igast olukorrast, kus ohustatakse inimese tervist või vara, anda teada helistades hädaabinumbril 112," sõnas Piirimägi. 

Jaak Madison: "Tegu on minu arvates selge provokatsiooniga"

EKRE üks juhtivatest poliitikutest ja europarlamenti kandideeriv Jaak Madison kirjutas Facebookis, et kuigi igasugune vägivald on taunitav, siis tema meelest on tegu selge provokatsiooniga. "Neli päeva enne valimisi selline uudis ei ole suure tõenäosusega juhus. Tegu on minu arvates selge provokatsiooniga, kus eesmärgiks sildistada konservatiive ja meie erakonda. Nad on seda ka varem teinud, isegi korduvalt," kirjutas Madison. 

Ta tõi välja ka Mary Jordani juhtumi, mis osutus valeks. "Hiljuti süüdistati hr Krossi abikaasa poolt, et Stroomi rannas olevat "rukkilille märgiga mees loopinud kive välismaalase suunas". Meedias tõusis torm meie vastu, kuid politsei selgitas välja, et see oli vale ja pr Kross mõtles selle välja konservatiivide laimamiseks."

Keskerakond: ksenofoobial ja labasel käitumisel pole Õismäel kohta

Haabersti järgmine linnaosa vanem Andre Hanimägi sõnas kolmapäeval pärast Pakistani päritolu mehe ründamist Õismäe teel, et linnaosa rahvuslik koosseis on mitmekesine ning äärmuslike vaadetega inimestele ei saa linnaosa iialgi koduks.

Linnaosa vanema kandidaat rõhutas, et ksenofoobial ja labasel käitumisel ei ole Õismäel kohta. „Ükski särk ega logo inimesest seaduskuulekat või sellisel inetul moel käituvat inimest ei tee, kuid paraku on meie seas väga erinevaid inimesi ning võib tunda heameelt, et juhtum tõsisemat pööret ei võtnud. Loodan aga, et kuraasi täis mehel jagub julgust ennast politseisse minna tutvustama ning avalikult vabandada oma käitumise eest siin elavate ja töötavate inimeste ees,“ ütles Hanimägi, kes avaldas lootust, et juhtum saab aja jooksul selgemaks.

Ta lisas, et juhul kui on tegemist võõraviha ilminguga linnaosas, tuleb see otsustavalt ja kiirelt hukka mõista. Hanimägi tõi välja, et Haaberstis elab väga palju erinevaid rahvusi teineteise kõrval, käiakse koos erinevates ringides ja üritustel ning töötatakse ühiselt selle nimel, et nii endal kui ka teistel oleks Haaberstis hea elada. „Päris kindlasti ei saa äärmuslike vaadetega inimestele meie linnaosa iialgi koduks,“ kinnitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee