Maailm

Põhjalikult täiendatud kell 14.50

EKSPERT: vene oligarhi vennatütrena esines tõenäoliselt prostituut (13)

Aadu Hiietamm, 23. mai 2019, 15:30
VIDEOKAADER: Pildil olev naine ei ole vene oligarhi libavennatütar nagu varem meedias väideti, vaid hoopis Johann Gudenuse abikaasa. Seljaga istub Heinz-Christian Strache ja tema vastas on Johann Gudenus. Foto: Youtube/Falter
Austrias poliitilise maavärina põhjustanud videoskandaali üks peategelasi on end 2017. aasta juulis Ibiza saarel Vabaduspartei juhtidele Vene oligarhi Igor Makarovi vennatütre Aljona Makarovana tutvustanud noor naine.

Venemaal rikaste edetabelis esimese 50 hulka kuuluv Igor Makarov kuulutas, et ta on pere ainus laps ning seetõttu ei saa tal ka vennatütart olla. Oligarh lubas kasutada kõiki juriidilisi vahendeid, et tema nime kuritarvitaja leida ja teda selle teo eest karistada, vahendab Bild Online.

End Aljona Makarovana tutvustanud naist ei ole avalikustatud videolõikudes näidatud. Ajakirjanduses presenteeritud videolõikudes nähtav naine on hoopis samuti kohal viibinud Johann Gudenuse abikaasa. 

Igor Makarov (57).Foto: igormakarov.net

Samal teemal

Ka skandaalse video avalikustamise järel Austria Vabaduspartei juhi ja asekantsleri kohalt tagasi astunud Heinz-Christian Strache lubas Facebooki vahendusel kriminaalse video tegijad leida ning ühtlasi oma süütuse tõestada. 

Samuti Ibizal käinud ja selle eest Vabaduspartei parlamendifraktsiooni juhi kohalt ning seejärel ka parlamendist ja parteist lahkunud Johann Gudenus kahtlustab, et video tegijad kasutasid tema töötlemisel korgijooki või narkootikume, sest ta ei mäleta villas toimunust suurt midagi.

Gudenuse sõnul viis tema end Läti kodakondsena tutvustanud Aljona Makarovaga esimest korda 2017. aasta märtsis ühes Viini peenes lokaalis kokku Viinis töötav jurist, kelle nime ta veel avalikustada ei soovinud. Elegantne naine saabus kohtumisele luksusautoga Maybach.

Kolmapäeval analüüsiti Austrias valitsuskoalitsiooni lõhki ajanud videot põhjalikult Oe24.TV saates. Eksperdi ja tunnistaja rollis esines allilma tundev Sascha Wandl, kes leidis, et peamine niiditõmbaja oli video tegemisel 38aastane eradetektiiv Julian H., kelle büroo asub aadressi järgi Münchenis, kuid tegelikult tegutseb ta Viinis. Wandli sõnul on Johann Gudenuse Aljona Makarovaga kokku viinud Viini jurist Ramin Mirfakhai.

VILLA IBIZA SAAREL: Selles villas võeti 2017. aasta juulis üles seitse tundi kestav video, mis avalikustamise järel sundis Austria Vabaduspartei kaks juhti ametist lahkuma. Foto: EPA/Scanpix

Sascha Wandli hinnangul kulus seitse tundi kestva skandaalse video tootmiseks 300 000 - 600 000 eurot. Seejuures oli Aljona Makarovana esinenud naise honorar 300 - 1000 eurot tunnis. Wandl lisas, et kõigi märkide järgi leiti vene keelt kõnelev naine punaste laternate miljööst ning tegemist on poolprofessionaalse prostituudiga.

Arvestades, et Austria Vabadusparteid kompromiteeriv video tehti napp kaks kuud enne 15. oktoobril 2017 toimunud parlamendivalimisi, siis algse plaani järgi sooviti see ka avalikustada enne parlamendivalimisi. Paraku ei leitud ostjat, kes oleks video eest maksnud küsitud 1,5 - 5 miljonit eurot.

Uus katse tehti europarlamendi valimiste eel ning 17. mail avaldasid Saksa nädalaajakiri Der Spiegel ja päevaleht Süddeutsche Zeitung katkendeid videost, mis näitas Vabaduspartei juhte müüdavate poliitikutena, kes on valmis vastu võtma vene musta raha.

Saksa väljaanded kinnitavad, et nemad mälupulgal saadud video eest raha ei maksnud. Nad ei avalikusta allikakaitsele viidates ka isikut, kes neile video üle andis. Endiselt ei ole aga teada, kes võis video tegemise tellida.

Pärast Vabaduspartei kõigi ministrite lahkumist valitsusest kinnitas Austria liidupresident Alexander Van der Bellen ametisse uued ministrid. Liidukantslerina jätkab Rahvapartei juht Sebastian Kurz. Sellega ei ole kriis siiski veel läbi, sest esmaspäeval toimub parlamendis liidukantsleri usaldushääletus.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee