Eesti uudised

PÕNEV KÖÖGIPOOL: pealavastaja valgustab, kuidas paberil sigrimigrist saab tantsupeo maagia (2)

Viljar Voog, 22. mai 2019, 16:22
Tänavuse tantsupeo avab "Oma õnne sepad", kus tuhat meest moodustavad esmalt rõngasristi ja siis veel 480 kamraadi abil Eesti kontuuri.Foto: Erki Pärnaku

„Ma olen hästi rahul sellega, et inimesed küsivad, kui on midagi arusaamatut,“ kiidab tänavuse juubelitantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste, lehitsedes paksu roosa kaustikut, mille sees on paberile joonistatult terve tänavune pidu. Õhtuleht palus Rajastel selgitada, kuidas keerulised joonised lõpuks Kalevi staadioni muruplatsil sujuvaks tantsuks kokku saavad.

Vaike Rajaste sõnul sõnastatakse iga peo puhul esmalt motiiv ja idee – 20. tantsupidu kannab paralleelselt 27. laulupeoga nime „Minu arm“. Seejärel tuleb paika panna tantsud, mis tulevad esitusele. „Kui tantsud on valitud, siis hakatakse mõtlema, mida nendega väljakul teha kannatab – kas ma tulen väljakule ja tantsin selle algusest lõpuni nii, nagu olen kodus õppinud, või annaks selle tantsuga midagi murule joonistada, inimestega midagi toredat ette võtta,“ selgitab pealavastaja.

Laulu- ja tantsupidu tähistavad mõlemad tänavu suurt juubelit. Kuivõrd tantsijatel möödub esimesest peost 85 aastat, saavad kõik Kalevi keskstaadioni murule astuvat 10 540 esinejat osa ajaloo hõngust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. juuni 2019, 18:40
LAULU- JA TANTSUPIDU | Paelte pillerkaar: seo pael vööle, sukkadele, peapaelaks või põlle kinnitamiseks!
12. juuni 2019, 17:25
Laulu- ja tantsupeole võib tulla oma alkoholiga
24. mai 2019, 18:00
Tants tantsupeo ümber ehk Miks siis ikkagi jäi rahvapeost kõrvale kolmandik rahvatantsijaid?
21. mai 2019, 10:56
Selgusid XXVII laulupeol „Minu arm“ osalevad kollektiivid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee