Ilm ja loodus

ILMAPROGNOOS | Nädalalõpp tuleb soe ja kergete vihmahoogudega (1)

Ohtuleht.ee, 22. mai 2019, 12:45
Foto: Teet Malsroos
Selle nädala lõpus on oodata kevadiselt sooja ilma ja kergeid vihmahoogusid, mis kanduvad ka järgmise nädala algusesse.

Neljapäeval öösel on vaid Ida-Eestis oodata veidi vihma. Tuul on öösel nõrk ja puhub valdavalt põhjakaarest, päeval muutub kirde- ja idatuul tugevamaks ning puhanguid on 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on öösel 9..13, Lõuna-Eestis kuni 15, päeval tõuseb veel suuremal osal 20..26 kraadini, kuid Hiiu-, Harju- ja Virumaa põhjaserva kannab kirdetuul jahedust ning õhutemperatuur piirdub 13..18 kraadiga.

Reede öösel tõmbub saartel taevas pilve ja vastu hommikut jõuab sinna Skandinaavia kohal tiirleva madalrõhkkonna piirest vihm. Päeval liigub madalrõhulohk ühes sajupilvedega ida poole ja jõuab pärastlõunaks Peipsi äärde. Kuna sajuvöönd on võrdlemisi kitsas, siis saartel saab keskpäeva paiku sadu juba läbi. Tuul puhub päeval kõikjal rahulikult. Õhutemperatuur on öösel 6..11, Lõuna-Eestis kuni 13, päeval 14 kraadist põhjarannikul kuni 23 kraadini Peipsi ääres ja Lõuna-Eestis.

Laupäeva öösel sajab Ida-Eestis hoovihma, mis saab hommikuks läbi. Tuul on nõrk ja valdavalt lõunakaarest. Hommikul jõuab uus vihmapilvede vöönd saartele, ennelõunal mandri lääneserva ja pärastlõunal edasi ida poole ning alles õhtul Peipsi äärde ja Eesti kaguossa. Edelatuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 5..10, Lõuna-Eestis kuni 12, päeval 13..18, Ida-Eestis võib tõusta 20 kraadi lähedale. 

Pühapäeva öö hakul sajab kaugeneva madalrõhkkonna järel veel kohati hoovihma. Pärast keskööd on üürikeseks pilvi hõredamalt, kuid juba hommikuks jõuavad uued vihmapilved üle mere Saaremaale ja Hiiumaale. Päeval laieneb sajuala üle Mandri-Eesti, nõrgem ja hõredam on sadu Kagu-Eestis. Tuul puhub valdavalt edelast ning on suurema osa ajast tugev. Õhutemperatuur on öösel 5..10, päeval 12..13 kraadist sajupilvede all 15..18 kraadini Ida-Eestis.

Esmaspäeva öö on veel sagedaste sajuhoogudega. Päev on tõusva õhurõhu foonil muutliku pilvisuse ja kohatiste vihmahoogudega. Puhub tugev edela- ja lääne-, üürikeseks ka loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 4..9, päeval 12..17 kraadi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee