Maailm

EBAHARILIK ILM: Colorado osariiki tabas hiliskevadine lumetorm (2)

Toimetas Aare Kartau, 22. mai 2019 12:28
Colorado osariigi elanikud olid üllatunud ebatavalisel ajal sadanud lume üle.Foto: AP/Scanpix
Vaid mõned päevad enne mälestuspäeva (Memorial Day), mida peetakse USAs mitteametlikuks suve alguseks, oli Denver ja Colorado osariik maetud paksu lumevaiba alla. Nii hilisel kalendripäeval sadas viimati linnas lund 44 aastat tagasi, teatab Washington Post.

Denveri rahvusvaheline lennujaam mõõtis teisipäeval ametlikuks lumekatte paksuseks 3,4 tolli (8,6 cm). See on linna ajaloos viies kord, kui lumekate on ületanud 3 tolli (7,6 cm) piiri sedavõrd hilisel perioodil. See oli ka viimase 44 aasta suurim lumesadu suvele nii lähedasel ajal. Keskmiseks kuupäevaks, mil Denveris lund sajab, on 27. aprill. 

Denveri KMGH-TV meteoroloog Mike Nelsoni sõnul langes hakkas esmaspäeva õhtul taevast langema „popcorni-suuruseid lumehelbeid“. „Ma olen seda tööd teinud Denveri piirkonnas ligi 30 aastat, ent see on suurim hiliseim torm, mida ma näinud olen,“ postitas Nelson Twitterisse. 

Äkiline lumesadu tekitas ka autojuhtidel probleeme.Foto: AP/Scanpix

Lumesadu saabus Colorado osariiki tugeva tormiga, mis tekitas lõunatasandikel tornaadosid ja üleujutusi. Torm imes endasse Mehhiko lahe niiskust ning külm muutis selle lumesajuks. Teisipäeva hommikul mõõdeti Denveris õhutemperatuuriks vaid 31°F (-0,5°C). Boulderi ilmateenistuse teatel sadas osariigi lääneosa kõrgemates punktides maha isegi kuni 20 tolli (51 cm) lund. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee