Sisuturundus

Kuuma ilmaga jahuta keha Värska maitsestatud mineraalveega! 

Varska.ee, 23. mai 2019, 11:35
Foto: Tiina Kõrtsini
Soe suvi on saabumas, mis tähendab, et hea enesetunde nimel on vaja end korralikult jahutada. Aga ära eelista kunstlikult magustatud jooke – vali hoopis tervislik maitsestatud mineraalvesi! Sealjuures on mineraalvee plussiks tõik, et higistamise korral on nõrgalt soolakas vesi parim jook, et taastada organismist väljunud soolade varud.

Võrreldes tavalise allikaveega sisaldab Värska looduslik mineraalvesi rohkelt kasulikke mineraalaineid, näiteks kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi ning naatriumi, mis toetavad inimese elutähtsate organite ning närvisüsteemi tööd. Mineraaltoitainete sisaldus Värska vees on ligi 2000 mg/l, mis teeb temast kõrge mineraalainete sisaldusega loodusliku mineraalvee.

Värska vee mineraalainete sisaldus (kaltsium, magneesium, naatrium, kaalium, räni jt) on seotud Värska piirkonna pinnase geoloogiliste iseärasustega, mille maitset on eestimaalased armastanud läbi aastakümnete – Värska piirkond on Eesti üks tähtsamatest mineraalvee leiukohtadest. Värska looduslik mineraalvesi ehk naturaalselt puhas algupärase koostisega vesi pärineb 500 meetri sügavuselt maapõuest, ordoviitsium-kambrium veekihist.

Erinevalt tavalisest maitseveest ei sisalda Värska mineraalvesi suhkrut ega magusaineid, vaid maitse loovad looduslikud sidruni-, ingveri- ja piparmündiaroomid.

Kevadsuvise kuumaga mekkisime valikut Värska veest. Mis mõtteid need degusteerijates tekitasid?

Sidrun-ingver, karboniseeritud

- Pigem domineeris sellel sidruni kui ingveri maitse – teisisõnu ei olnud see väga kange, vaid meeldivalt mahe. Ega ingverit ei saakski joogi sisse väga palju lisada, muidu oleks raske juua.

- Sobib hästi rannajoogiks, sest pudel on suurem kui tavaline pool liitrit. Ma olengi tavaliselt sellega hädas, kui ostan jooki kaasa – 0,5 liitrit on liiga väike, aga 1,5 liitrit raske tassida. Seega on 0,8-liitrine pudel mõnusalt kuldne kesktee.

- Värska toodetel on väga sümpaatne pakend. See on tagasihoidlik ja mitte liiga silmatorkav, kuid samas lihtsuses peitub võlu. Samamoodi nagu pole vee sisse lisatud ebavajalikke aineid, pole seda tehtud ka pakendiga. 

- Mõnus värskendav maitse kuuma kevadpäeva (temperatuuri vaadates on see nüüd juba pigem suvepäev), aga pean ausalt ütlema, et ingveri ma seal küll ei tundnud!

Foto: Tiina Kõrtsini

Piparmünt, karboniseeritud

- Jätab suu mõnusalt värskeks, selline tunne nagu oleks just nätsu närinud. Mulle nii meeldib! Palju huvitavam kui maitsestamata vesi.

- Kõik lapsepõlve suved veetsin vanaema ja vanaisa juures maal. Kui vanaema tegi õhtusööki, saatis ta alati mind aeda värsket piparmünti tooma. Pärast söömist jõime piparmünditeed. Selle Värska joogi maitse on täpselt nagu lapsepõlve suvede värske piparmünditee, ainult et külm versioon sellest. Autentne, puhas ja aus.

- Pole paremat janukustutajat kui puhas ja jahe joogivesi! Meeldiv maitse on vaid plussiks!  

Piparmündi-laimi, gaseeritud

- See on väga hea janukustutaja – paraja naturaalse mulliga ning kergelt soolakas. Mündimaitse on värskendav.

- See maitseb täpselt nagu alkoholivaba Mojito, ainult et suhkruvaba. Mojitot ma iseenesest armastan, kuid püüan vältida selle tarbimist (ka alkoholivaba). Kuna püüan jälgida kaalu ja Mojitos sisalduv suhkur sellele kaasa ei aita, siis on Värska piparmündi-laimi gaseeritud jook hea alternatiiv. Pole veel proovinud, aga kindlasti saab sellest teisigi mõnusaid kokteile teha.

- Kindlasti plaanin suvisel ajal selle randa kaasa haarata. Palju parem kui mõni suhkrut täis limonaad.

Lisainfot saad SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee