Eesti uudised

Teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisel on rohkem toetajaid kui vastaseid (25)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. mai 2019 07:24
Foto: Alar Truu
Pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmisel on rohkem toetajaid kui vastaseid ja pooled sambast raha välja võtjatest lubavad selle investeerida aktsiatesse või võlakirjadesse, veerand kasutaks seda igapäevaste vajaduste katmiseks.

ERRi tellitud Turu-uuringute ASi uuringu järgi toetab 55 protsenti vastanutest pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmist, selle vastu oli 24 protsenti vastanutest ja ülejäänud ei osanud selles küsimuses seisukohta võtnud.

Toetus teise samba vabatahtlikuks muutmisele on ülekaalus kõigi erakondade toetajate seas ning kõige jõulisemalt toetavad seda EKRE ja Isamaa valijad.

Kuidas aga inimesed käituksid, kui teine sammas muudetaks vabatahtlikuks? Küsitluses osalejatest 47 protsenti investeeriks selle raha iseseisvalt aktsiatesse või võlakirjadesse, 26 protsenti kasutaks raha igapäevaste vajaduste katmiseks, 20 protsenti vähendaks oma laenukoormust, üheks protsenti läheks reisile ja seitse protsenti kasutaks raha muudeks tegevusteks, mille seas mainiti enim kinnisvarasse investeerimist või elamistingimuste parandamist.

Samal teemal

07.05.2019
12 pensionäri avalik pöördumine: II pensionisambasse kogutud vara kuulub inimesele, mitte riigile!
20.04.2019
Rain Lõhmus: enamik, kes teise pensionisamba teemal sõna võtavad, on ultrarumalad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee