Eesti uudised

Igor Gräzin peab kirikute ööl õhtupalvuse (25)

Arvo Uustalu, 21. mai 2019, 21:02
KRISTLIKUD VÄÄRTUSED: Igor Gräzin ütleb, et Euroopat viivad edasi mitte ebamäärased euroopalikud, vaid ikkagi kristlikud väärtused.Foto: Tatjana Iljina
Reede õhtul algaval kirikute ööl astub Võru Katariina kiriku kantslis õhtupalvusega üles Euroopa Parlamendi liige Igor Gräzin. Ta tõdeb, et kui euroopalikud väärtused on paarkümmend aastat tagasi välja mõeldud ideoloogiline fraas, siis on kristlikud väärtused need, mis üha rohkem Euroopat koos hoiavad.

„Ajalooliselt ei ole olemas mingeid euroopalikke väärtusi. On ainult kristlikud väärtused. Ja sellest saavad inimesed üha rohkem aru,“ ütles eurosaadik Õhtulehele. Gräzin lisab, et kui hoolikalt piiblit lugeda, siis leiab sealt ka selle, et Euroopa Liidu lipu tähed sümboliseerivad neitsi Maarjat ja tema peas olnud 12 tähest koosnevat pärga. Teatavasti on ka Euroopa lipul nii palju tähti. Üheks Gräzini õhtupalvuse teemaks on see, et Kristus lubab otse pöörduda oma isa, ehk siis Jumala poole, kes siis ka patustanud inimesele andestab.

Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere ütles, et laseb Euroopa saadiku kantslisse kerge südamega.

„Tegin ikka eeltööd ka. Ta on usuteaduste instituudi tudeng ja on mitmes kirikus palvust pidanud. Aga eks ennast ka ikka huvitab, mida ta seal siis lõpuks räägib,“ ütleb ta.

Samal teemal

24. aprill 2019, 18:12
Igor Gräzin | Varsti tuleb uus Euroopa
14. veebruar 2019, 08:20
Igor Gräzin avameelselt depressioonist: selle haiguse kõrval on neerukivid köömes
10. veebruar 2019, 17:59
Igor Gräzin | Kes ma olen?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee