Krimi

Elron: õnnetuse hetkel oli rongi kiirus lubatust aeglasem (24)

Marvel Riik, 21. mai 2019, 16:26
Rongiõnnetus Veerennis.Foto: Tiina Kõrtsini
Elroni kommunikatsioonijuhi Mariis Adambergi sõnul sõitis rongijuht alas, kus lubatud sõidukiirus oli 90km/h, mõnevõrra aeglasemalt, ehk 79 km/h ning lasi mitu korda vilet, nagu on kombeks ülesõitudel ja -käikudel. „Märgates ratturit, lasi juht märguandeks veel täiendavat tugevat rongivilet ning tegi avariipidurduse, kuid kahjuks rattur ei peatunud,“ ütles Adamberg.

Veerenni ülekäigu õnnetuse üksikasjad, kus hukkus näitleja Jüri Aarma, on Adambergi sõnul politsei kommenteerida. „Elron paneb kõikidele jalakäijatele, ratturitele ja autojuhtidele südamele, et nii sõiduteed kui raudteed ületades tuleb olla äärmiselt tähelepanelik ja veenduda ohutuses, sest eksida on võimalik vaid korra,“ rääkis Elroni pressiesindaja.

„Ülekäigud on varustatud piiretega ja vastavad kehtivatele ohutusnõuetele, täpsemalt saab selles osas kommenteerida raudteeohutuse eest vastutav taristu omanik ehk Eesti Raudtee. Hoolimata piiretest ja märgutuledest tuleb liiklejal pöörata tähelepanu ja järgida elementaarseid ohutusreegleid.“

Elroni avaldab kaastunnet hukkunu lähedastele.

Samal teemal

21. mai 2019, 16:20
VIDEO | Vaata, mida näeb rongijuht Veerenni ülekäigul
21. mai 2019, 15:01
Rongijuht: see pole üllatav, et keegi Veerenni pimedas kurvis rongi alla jäi
21. mai 2019, 13:56
RÄNK KAOTUS: rongi all hukkus näitleja Jüri Aarma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee