Krimi

Eesti Raudtee lubab: Veerenni ülekäik saab jalakäijafoori (29)

Marvel Riik, 21. mai 2019, 15:44
Õnnetus Veerennis.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Raudtee kommunikatsioonijuhi Monika Lilles tunnistab, et Veerenni ülekäik on suurte kiiruste ja piiratud nähtavuse tõttu problemaatiline koht. „Meil on juba plaanides, et Veerenni ülekäik saab endale jalakäijafoori,“ ütles Lilles.

Selgituste järgi oleneb foori ajaline paigaldus sellest, kui probleemivabalt läheb hange. Praegu on see kinnitamise faasis ning kui seda ei vaidlustata, saab Veerenn foori kas käesoleva aasta lõpus või järgmise alguses.

Samal teemal

„Võib tunduda, et selle paigaldamine ei tohiks võtta nii palju aega, aga tegelikult on selle [aja] taga väga keerulised liiklusjuhtimissüsteemid,“ selgitas Lilles. „See on osa suuremast plaanist, kus me moderniseerime oma liiklusjuhtimissüsteemi, sealhulgas tõstame erinevatel ülekäikudel ja -sõitudel tugevalt turvavarustust.“

Lilles nendib, et Veerenni ülekäik on problemaatiline, kuna seal sõidavad rongid kiirusega 90km/h ja nähtavus on piiratud, isegi peale seda, kui võsa on raudtee äärest maha võetud. Seetõttu on Veerenni neist üheksast ülekäigust, mida eelmainitud hankega tahetakse parandada, esimene, kuhu pannakse jalakäijafoor.

Samas tuletab Lilles meelde, et raudteed ei tohi ületada jalgratta seljas, nagu see oli tänase õnnetuse asjaolu puhul. „Sellised õnnetused juhtuvad paraku seetõttu, et inimesed hindavad valesti rongi kiirust. Nad mõtlevad, et nad suudavad rongi eest läbi lipsata, aga paraku näitavad sellised juhtumid vastupidist,“ märkis ta.

29 KOMMENTAARI

m
Mati 23. mai 2019, 17:17
Kurat, kui sa ikka nii pime ja idioot oled, et rongigi ei näe, siis järelikult oligi aeg minna. Ei päästa see foor kedagi, kasvatage ajud, silmad ja kõrvad endale!
e
22. mai 2019, 10:39
ennem ei suudetud omi p€rseid siis liigutada,ikka pidi inimene hukkuma?
Loe kõiki (29)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee