Maailm

Briti narkovanaema istub Indoneesias juba seitsmendat aastat surmamõistetute kongis (7)

Aadu Hiietamm, 21. mai 2019 17:00
OOTAB MAHALASKMIST: Suurbritannia kodaniku Lindsay Sandiford mõistis Denpasari kohus surma 2013. aasta jaanauris. Naine ootab otsuse täideviimist Bali saarel Kerobokani vanglas. Foto: AFP/Scanpix
Indoneesias Bali saarel Kerobokani vanglas ootab surmaotsuse täideviimist Suurbritannia kodanik, 62 aastane  Lindsay Sandiford, kes tabati 2012. aasta mais Bali rahvusvahelisel lennuväljal kotiga, mis sisaldas 4,8 kilogrammi kokaiini.

Sellise koguse kokaiini väärtus tänavakaubanduses oli  hinnanguliselt 2,2 miljonit eurot. Kohus mõistis Sandifordi  surma 2013. aasta jaanuaris. 

Samal teemal

Kahe täiskasvanud lapse ema Lindsay Sandiford põhjendas kuritegelikule teele sattumist sooviga päästa oma noorim poeg väga pahade inimeste käest, kes ähvardasid teda tappa. „Pärast pikka enesessesüüvimist otsustasin ma teha seda, mida nad käskisid. Sain aru, et see oli rumalus, aga sel ajal ei näinud ma mingeid alternatiive,“ rääkis  Sandiford.

Naine tegi uurijatega koostööd ning andis välja kaasosalised. Sellele vaatamata sai just Sandiford kõige karmima karistuse. Tema kaasosalised istusid vaid mõne aasta vanglas ja on täna taas vabaduses. 

Indoneesia võimude teatel kuulus Lindsay Sandiford uimastismugeldajate ringi, mis 2012. aasta mais toimetas narkootikume Tai pealinnast Bangkokist Bali saarele. Algul nõudis prokurör Sandifordile 15aastast vanglakaristust, kuid kohtunikud otsustasid ta hiljem surma mõista.  

Kerobokani vangla. Foto: Vida Press

Briti ajakirjanduses narkovanaemaks kutsutav Lindsay Sandiford on kaasvangide sõnul kaotanud igasuguse lootuse, istub Kerobokani vanglas peamiselt kongis ja soovib vaid surma saabumist, vahendab Metro. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee