Maailm

KEELATA KA JALAKÄIJATELE: New Yorgis soovitakse nutiseadmete kasutamine tänavatel keelustada (3)

Toimetas Aare Kartau, 21. mai 2019 13:11
Jalakäijad New Yorgis tänavat ületamas.Foto: AFP/Scanpix
Tänava ületamine võib olla igal ajal katsumus. Kuid kui jalakäija jälgib samal ajal telefoni, ei pruugi ta märgata lähenevat autot või kihutavat jalgratturit. New Yorgis soovitakse tänavatel nutiseadmete kasutamine keelustada, teatab CNN.

New Yorgi senati ette toodud seaduseelnõuga soovitakse keelustada elektroonikaseadmete kasutamine teeületamise ajal. Selle eest määratavad trahvisummad ulatuksid 25-250 dollarini. Üleosariigiline keeld hõlmaks endas tekstsõnumite saatmist, e-kirjade lugemist ning internetis surfamist. Muidugi tehtaks eriolukordade puhul erandeid.

Seaduseelnõud tutvustati juba eelmisel aastal osariigi assamblees, selle liikme Felix W. Ortizi poolt. Osariigi senaator John Liu tõi eelmisel nädalal parandatud versiooni senati ette, lootes selle peagi läbi suruda. „On raske mitte märgata rohkelt inimesi, kes kõndides tekstisõnumeid saadavad. Eriti ärevusttekitav on see, kui jätkavad seda ka teed ületades,“ väitis Liu murelikult. Ta soovib, et newyorklased mõistaksid, et viis sekundit oodata on okei.

Eelnõu peab alustuseks saama heakskiidu nii assamblee kui ka senati transpordikomisjonidelt, enne kui selle üle saab hääletada. Senati transpordikomisjoni juht, senaator Tim Kennedy, on eelnõu suhtes skeptiline ning seda praeguses vormis ei toeta. „Ma pean esmatähtsaks newyorklaste ohutust ja turvalisust, ent see eelnõu tundub olevat ülepingutatud,“ väitis Kennedy.

Honolulus on näiteks sarnane seadus 2017. aastal kinnitatud. Uuringud näitavad, et Ameerika Ühendriikides on liikluses hukkunud jalakäijate hulk viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee