Poliitika

Jüri Ratase populaarsus peaministrina kasvas taas Kaja Kallasest üle (116)

Eesti Päevaleht, 21. mai 2019 08:18
Reformierakonna esimees Kaja KallasFoto: Martin Ahven
Parima peaministrikandidaadi koha nimel konkureerivad küsitlustes peamiselt Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas, kuid vahepeal Ratase üle edu saavutanud Kallas on viimase kuuga taas teisele kohale kukkunud.

Turu-uuringute AS on pikemat aega valimisealistelt kodanikelt nende eelistuse kohta uurinud ja kuigi Jüri Ratas oli pikka aega vastanute lemmik, kasvatasid märtsis Reformierakonna võidetud riigikogu valimised Kaja Kallase toetuse esimest korda Ratasest suuremaks. Maikuu tulemused näitavad, et peaministrikoha säilitamine aitas Ratasel taastada oma populaarsuse ja teda toetab 34 protsenti küsitletutest, mida on samavõrd nagu enne valimisi.

Kaja Kallase toetus langes 32 protsendi pealt 25 protsendile, mida on vähem kui aprillis, aga rohkem kui enne riigikogu valimisi.

Uuringujuht Juhan Kivirähk selgitas, et Kaja Kallase toetust kasvatas ka valimistejärgsel perioodil Keskerakond-EKRE-Isamaa koalitsiooniga vastandamine, kuid nüüd kui valitsus on tööd alustanud on kogu vastandumine minevik ja inimesed harjunud mõttega, et Ratas on peaminister.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee