Maailm

FOTOUUDIS | Mees üritab mööda Eiffeli torni üles ronida (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 20. mai 2019, 19:08
Foto: EPA/Scanpix
20. mai pärastlõunal evakueerisid päästjad Pariisi kuulsa Eiffeli torni ümbruse, kuna üks mees otsustas torni tippu pääseda ebatraditsioonilisel viisil, mööda metallstruktuuri üles ronides.

Eiffeli torn on 324 meetrit kõrge ning seda külastavad igal aastal miljonid inimesed. Pariisi tuletõrjujad üritasid tornironijaga kontakti saada, vahendab France24. Mingil hetkel see õnnestus, kuid veel pole teada, miks mees ohtliku teekonna ette võttis. Ehkki Eiffelit üritavad sageli „vallutada“ isehakanud sangarid, on torn kahjuks sageli ka enesetapukatsete sihtmärk.

Foto: AFP/Scanpix

Eiffeli töötajad paluvad turistidelt mõistvat suhtumist – torni ja seda ümbritseva ala sulgemine on paraku vajalik protseduur, et ronijaga suhelda ja ta seejärel ohutult alla toimetada. Külastajatel soovitatakse hiljem või järgmisel päeval tagasi tulla.

Mõnedel andmetel läks mees kõigepealt treppe mööda torni teisele korrusele, kust saab edasi viimasele, vaateplatvormiga korrusele ainult liftiga. Intsidendi algul kolmandal korrusel viibinud turistid istuvad endiselt seal ja ootavad tornironija päästmist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee