Eesti uudised

ROBOTID VÕTAVAD VÕIMU: tehisintellekt teeb Eestis juba spordiülekandeid (12)

Viljar Voog, 20. mai 2019, 17:26
TULEVIK: Posti külge kruvitud väike plastmass-silinder näeb 180 kraadi enda ümber. Tehisintellekt paneb neljast kaamerasilmast kokku dünaamilise pildi, mis jätab mulje nagu selle taga seisaks inimene, kes kaamerat liigutab.Foto: Martin Ahven

Kaks kuud tagasi tekitas ERRi juht Erik Roose tormi veeklaasis, kui ütles, et kuna üldplaani võtvad operaatorid ei ole kõige krapsakamad, võtavad robotkaamerad nende töö üle esimesena. Nüüdseks on tehnoloogia tulevik on Eestis kohal ja esimesed tehisintellektiga tehtud salvestised eetrisse paisatud.

Möödunud nädalavahetusel pidas Eesti võrkpallinaiskond kolm kontrollkohtumist Soome kolleegidega. Otsepilti mängust näitas Levira ja pilti tootis Eikeegi. Kuigi kaamera näiliselt liikus ja skoor tiksus, polnud protsessi segatud ühtegi füüsilist inimest, vaid kõike kontrollis tehisintellekt. Igati viisakalt – pilt liikus kohati mänguga kaasa veidi aeglaselt, kuid midagi nägemata ei jäänud. Tavavaataja ilmselt ei saanud arugi, et ühtegi inimest kaamera taga ei seisnud.

Ei kuluta ühtegi inimtöötundi

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. märts 2019, 18:56
Allikmaa ERRi juhi Roose ja operaatorite tülist: „Kas selles on midagi üllatavat?“
26. märts 2019, 14:17
ERRi juht Erik Roose: on avalik saladus, et operaator, kes üldplaani võtab, ei ole kõige kiirem ja krapsakam

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee