Maailm

Oluliselt täiendatud 21.05. kell 13.50

Indoneesia kohus mõistis prantslasest narkomuula surma mahalaskmise läbi  (10)

Aadu Hiietamm, 21. mai 2019 16:30
Félix Dorfin saabumas kohtuistungile. Foto: ARSYAD ALI
Indoneesias Lomboki puhkusesaarel mõistis Matarami kohus esmaspäeval 35aastase prantslase Félix Dorfini surma mahalaskmise läbi. Meest süüdistati kolme kilogrammi narkootikumide salakaubaveos, vahendab Welt Online.

Félix Dorfin jäi mullu septembris Lomboki lennujaamasvahele topeltpõhjaga kohvriga, kuhu oli peidetud kolm kilogrammi narkootikume - amfetamiini ja ecstasyt. Partii väärtus oli umbes 200 000 eurot.

Tänavu jaanuaris õnnestus Dorfinil vanglast põgeneda. Ta saagis vanglaaknal trellid läbi ja laskus sarongi abil aknast alla. Mees tabati 11 päeva pärast põgenemist. Tema põgenemise eest karistati üht naispolitseinikku. Väidetavalt oli Félix Dorfin andnud talle altkäemaksu.

Félix Dorfin ootamas kohtuistungit. Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

Surmaotsus on üllatav, sest prokurör oli nõudnud 20 aasta pikkust vanglakaristust. Advokaat Deny Nur Indra lubas kohtuotsuse edasi kaevata, sest tema sõnul ei teadnud Félix Dorfin, et kohvrisse on peidetud narkootikumid. Uurijad ja kohus seda ei usu, sest sageli Lõuna-Aasias ringi lennanud meest iseloomustati kui elukutselist narkokullerit.

Indoneesia kuulub riikide hulka, kus narkokullereid karistatakse karmilt. 2014. aastast valitseb seal presidendina Joko Widodo (57), kes 2015.  aastal kuulutas narkootikumidele sõja. Widodo ametiajal on Indoneesias hukatud 18 surmamõistetut, peamiselt narkokullerid. Nii näiteks lasti 2015. aastal maha austraallased Andrew Chan ja Myuran Sukumaran.

Tänavu aprillis valis Indoneesia rahvas Joko Widodo riigipeaks ka teiseks tähtajaks. See tähendab, et valijad on temaga üldjuhul rahul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee