Maailm

KÜSIMUS: kes tegi Austria parempopulistide müüdavust tõestava video? (28)

Aadu Hiietamm, 20. mai 2019 16:00
LÕKS: Austria Vabaduspartei nüüdseks juba endine juht Heinz-Christian Strache (seljaga) Ibizal jutuhoos Ibizal asuvas villas. Pildil olev naine ei ole vene oligarhi libavennatütar nagu varem meedias väideti, vaid hoopis Johann Gudenuse abikaasa Tajana. Foto: Youtube/FALTER

Saksamaa päevaleht Süddeutsche Zeitung ja nädalaajakiri Der Spiegel avaldasid reedel katkendeid 2017. aasta suvel Ibiza saarel ühes puhkemajas salaja tehtud videost, mis näitas, et Austria parempopulistliku Vabaduspartei juht Heinz-Christian Strache oli valmis kasu nimel ajama ebaseaduslikku äri Vene oligarhidega. Strache pani puhkenud skandaali tagajärjel ameti maha ning Austrias seisavad tõenäoliselt septembris ees ennetähtaegsed parlamendivalimised. Endiselt on aga saladus, kes siis ikkagi meelitas Vabaduspartei juhi ja hilisema asekantsleri lõksu ja miks avaldati skandaalne video just nüüd?

Ibiza saarel 2017. aasta juulis tehtud video heidab varju ka Euroopa teistele parempopulistlikele parteidele, keda on süüdistatud analoogiliselt Austria Vabadusparteiga (FPÖ) liigses venemeelsuses. Samuti kinnitab videol toimuv vestlus, et parempopulistlik Vabaduspartei on kasu nimel valmis tegema diili kasvõi vanakuradi endaga. 

Austria populaarsel liidukantsleril ja Rahvapartei (ÖVP) juhil Sebastian Kurzil oli pärast video avaldamist valida, kas asendada patune asekantsler ja FPÖ juht valitsuses mõne teise FPÖ tegelasega või võtta kurss ennetähtaegsetele valimistele. Kurz valis teise variandi ning ennetähtaegsed parlamendivalimised korraldatakse tõenäoliselt septembris.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.05.2019
EKSPERT: vene oligarhi vennatütrena esines tõenäoliselt prostituut
20.05.2019
Austria Vabaduspartei ministrid astusid kollektiivselt ametist tagasi
20.05.2019
UURIMUS: Euroopa Liidus olemisest on Austria tublisti võitnud
19.05.2019
SKANDAAL AUSTRIAS: „Vene miljardäri vennatütar“ kukutas valitsuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee