Maailm

ÕNNESEEN: austraallane leidis metallidetektoriga raske kullakamaka (17)

Toimetas Aare Kartau, 20. mai 2019 14:35
1,4 kg kullakamakas, mille austraallane leidis.Foto: EPA/Scanpix
Austraalia mees oli üliõnnelik, kui kaevas maa seest välja metallidetektori abiga leitud 1,4 kg raskuse kullakamaka. Tüki väärtuseks hinnatakse 100 000 austraalia dollarit, vahendab BBC.

Hobidetektoristist mees leidis väärismetallikamaka Lääne-Austraalias asuva Kalgoorlie piirkonna kullaväljadelt. Ekspertide sõnul avastab keegi nii väärtusliku leiu korra või kaks aastas. Ligi kolm neljandikku kullast, mida Austraalias kaevandatakse, leitakse just Klagoorlie aladelt.

Matt Cook, kes on kohaliku kullakaevandamisvarustust müüva poe juhataja, väitis, et õnnelik leidja avastas tüki lähedalasuvalt maltsaga kaetud lagendikult – 45 cm sügavuselt maapinnast. „Ta kõndis naerulsui minu poodi ning näitas käes olevat kullakamakat,“ väitis Cook. Tema sõnul oli see veidi suurem suitsupakist, ent kulla tihedus oli imeline – see oli väga raske. Poeomanik hindab 1,4 kilogrammist kullatükki 100 000 austraalia dollari väärtuseks. 

Curtini ülikooli halduses asuva Lääne-Austraalia Kaevanduskooli professori Sam Spearingu sõnul on väiksemad kullaleiud piirkonnas üsna tavalised. Professori sõnul käivad paljud inimesed lihtsalt hobi korras nädalavahetustel kulda otsimas – samas mõned entusiastid teevad seda täisajaga. Spearingu väitel on enamik leitavaid kullakillukesi väiksemad kui 15 grammi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee