Eesti uudised

VÄLISMAALE SÜNNITUSMASINAKS: noored eestlannad meelitatakse fiktiivabieludega inimkaubandusse (69)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 20. mai 2019 14:09
Foto: Pixabay
MTÜ Eluliini eksperdi Eda Mölderi sõnul meelitatakse noori Eesti tüdrukuid välismaale abielluma, et neid seal lihtsalt ära kasutada.

„Kena naist on vaja laste sünnitamiseks või tööorjaks, rohkem pole teda tarvis,“ kirjeldas Mölder inimkaubanduse karmi reaalsust Pealinnale. Mõni aeg tagasi jõudis Eluliini töötajateni kummaline juhtum Türki kolinud eestlannaga, kes enda teada elas seal õnnelikus abielus. Viisa aegumisel selgus ootamatult tõsiasi, et dokumenti ei pikendata, ja hetkega muutus naise viibimine Türgis illegaalseks.

Mölder kirjeldas, et naine oli ''abielus'' sünnitanud kaks last, kuid kui ta Türgist kümneaastase sissesõidukeeluga deporteeriti jäid lapsed maha. Laste isal ei olnud mingisugust huvi naisega kohtuda. Eestis selgus, et hoolimata naise veendumusest ei olnud ta Türgis kunagi ametlikus abielus olnud ja sealsete seaduste järgi ei olnud ta oma lastele mitte keegi. Selles juhtumis ei selgunudki, kuidas sai illegaalne ema sünnitada nii-öelda legaalsed lapsed. Türgi sotsiaaltöötajate sõnul ei ole selline asi seaduslikult võimalik.

Veel rääkis Mölder juhtumist, kus üks noor Eesti neiu viidi sunniviisiliselt Türki abielluma. Hirmutamisel on ka võim. „Kui sa kardad, kui sul on reaalne hirm, siis sa oled nõus igale asjale alla kirjutama. Siis on ka väga keeruline ära tulla.“ 

„See on omaette suur teema, et kena naist on vaja ainult laste sünnitamiseks,“ ütles Mölder, kelle sõnul kuuleb sedalaadi juhtumitest tihti näiteks Hiina kohta, kuna seal on suur meeste ülekaal. Vaesematest riikidest tuuakse naised, nad sünnitavad lapsed ja seejärel pole naisi enam tarvis, sest tegelikku suhet ega armastust ei ole.

Organiseeritud kuritegevuse valdkondadest on Eestis üks riiklikest prioriteetidest nüüdisaegse orjanduse ehk inimkaubanduse vastu võitlemine. Lisaks fiktiivsete abielude petuskeemidele toimub inimkaubanduses ka seksuaalset ekspluateerimist, tööjõu ärakasutamist ja elundikaubandust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee