Sisuturundus

Marju Karin ilusüstide sõjast: kurb, kuidas õdesid alandati! 

Marju Karini Ilukabinet, 20. mai 2019, 13:40
Eesti ilusüstide kuningannaks nimetatud Marju Karin sattus hiljuti vaidlusesse – diskuteeriti, kas ilusüstide tegemise luba peaks olema arstidel või õdedel. Pikalt ilusüstide maailmas olnud Marju Karin peab seda õdedele ära panemiseks.

Mida kujutas sinu hinnangul see ilusüstide sõda, mis hiljuti käima tõmmati?

Teatud arstid soovisid teistsugust turgu ja ründasid ilma faktideta, tõmmates oma valedega kaasa ka kolleege. Õnneks võitsid teadmised ja mõistus ning ka nüüd on ametlik seisukoht, et süstimist õppinud õed võivad ilusüste teha juhul, kui nad töötavad tervishoiuasutuses koos arstidega. Loomulikult peab teadmisi omandama ning praegu arstid ei õpi süstimist. Pealegi on ilusüstide õppimine veelgi rohkem eripädevust nõudev. Arenenud riikides on arstid ja õed täiendkoolitades selle pädevuse ka saavutanud. 

Tähtis, et on tervishoiuasutus ja õppinud meedik!

Mis on sinu arvamus sellest?

Ma sain aru, miks seda tehti. Enda kätte sooviti haarata turuosa, milles tegelikult on juba väga pädevad spetsialistid. Must turg võtab aina laiemalt maad. Asjaga peaks tegelema ja tööd jätkub kõigile headele koolitatud spetsialistidele.

Kurb oli lihtsalt, kui alatult õdesid alandades seda tehti.

Kuidas saaks olukorda lahendada?

Sotsiaalministeerium andis ametliku vastuse, et tegeleda oleks vaja ikka õppekavade ja muu koostööga, millest on kõigile kasu. 

Kes üldse on Marju Karin – nii töö- kui ka eraelus?

Ema, vanaema, õpilane, õpetaja, meedik, ülemus, naine, tüdruk, sõbranna.

Kuidas sa ilusüstide maailma sattusid?

30ndates hakkas paar kortsu tekkima. Kui ma uurisin, kuidas seda parandada, selgus, et tegemist on kalli lõbuga. Uurisin veel... ja juba olingi lennupiletid koos Londoni Hayle Streeti kliiniku koolitusega endale broneerinud.

Mis teeb sinu töö põnevaks?

Tugevad naised, kes hoolitsevad enda eest ja saavad seda väga tihti ise oma teenitud raha eest lubada.

Näed tõeliselt nooruslik välja – kas seegi on tänu ilusüstidele?

Loomulikult ilusüstid. Ma ikka ise usun sellesse, mis ma teen, ja just tänu sellele, et neid ise kasutan. Minu lemmikud on botuliintoksiin ja täitesüstid. Rohkem ma väga ei viitsi, kosmeetiku juurde eriti ei jõua ja tihti ärkan ka eelmise päeva meigiga.

Kui sageli peaks üldse ilusüste tegema?

Oleneb vajadusest ja kui kaugele on naha muutused arenenud. Sõltuvalt inimesest ja süstipiirkonnast püsib tulemus neljast kuust kuni kahe aastani.

Milliste probleemidega kõige enam ilukabinetti tullakse?

Väsinud ja kurva ilme tõttu, mis tekib, kui nägu vajuma hakkab. Praegu saame selle üles tõsta väga väikese taastumisperioodi ja lühikeste protseduuridega.

Lisainfot saad kodulehelt marjukarin.ee ja Facebooki lehelt Ilu.marjukarin.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee