Poliitika

Europarlamendi valimistel on suurim toetus sotsidel, Marina Kaljurand võib erakonnale tuua kaks mandaati (128)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 20. mai 2019 08:35
Marina KaljurandFoto: Daisy Lappard
Europarlamendi valimistel on kõige populaarsemad sotsid ning Marina Kaljuranna isiklik toetus on nii suur, et võib Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale tuua kaks mandaati ja kergitas nad napilt mööda nii Reformierakonnast kui ka Keskerakonnast.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi lubas Sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaati europarlamenti valida 23 protsenti, Reformierakonna liiget 20, Keskerakonna esindajat 19, EKRE kandidaati 11, Isamaa esindajat üheksa, Eesti 200 kandidaati kuus, Roheliste liiget kolm, Elurikkuse Erakonna kandidaati üks protsent valijatest. Üksikkandidaadi poolt lubasid hääletada kaheksa protsenti, millest kuus protsenti on Raimond Kaljulaidi toetus.

Isikuti oli kindlalt kõige populaarsem kandidaat sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand, kellele lubab Euroopa Parlamendi valimistel oma hääle anda 18 protsenti kõigist valijatest, talle järgneb kümne protsendilise toetusega Yana Toom ja kolmandal kohal on Andrus Ansip, kellel on 8 protsendiline toetus.

Urmas Paeti (Reformierakond) ja Raimond Kaljulaidi (üksikkandidaat) poolt lubab valida kuus, Igor Gräzini (parteituna Keskerakonna nimekirjas) poolt neli, Jaak Madisoni, Mart Helme (mõlemad EKRE) ja Riho Terrase (Isamaa) poolt kolm protsenti valijatest.

Samal teemal

17.05.2019
Europarlamendi valimistel on hääletanud üle 53 000 inimese