Maailm

SKANDAAL AUSTRIAS: „Vene miljardäri vennatütar“ kukutas valitsuse (18)

Tõnis Erilaid, 19. mai 2019 22:36
MEEDIA RISTTULES: Asekantsler Strache püüdis end veel kaitsta, kui teatas ametist lahkumisest ja Vabaduspartei juhi kohast loobumisest.Foto: Reuters/Scanpix

Austria nooruslik kantsler Sebastian Kurz teatas laupäeval, et lõpetab koostöö korruptsiooniskandaali mähkunud äärmusparempoolse Vabadusparteiga pärast seda, kui Saksa väljaanded Spiegel ja Süddeutsche Zeitung avaldasid video, millel Vabaduspartei juht Heinz-Christian Strache ja parlamendifraktsiooni esimees Johann Gudenus kohtuvad enne 2017. aasta valimisi Ibizal end Vene miljardäri lähisugulaseks nimetava naisega, kes pakub Vabadusparteile abi, soovides vastutasuks riigihangete võite. „Mis liig, see liig!“ teatas Kurz ja soovib korraldada nii kiiresti kui võimalik, ilmselt septembris, erakorralised valimised.  

Kurzi avaldus tõi Viini tänavaile tuhandeid inimesi, kes nõudsid korruptantide karistamist. Esimesed küsitlused näitavad, et Kurzi konservatiivid tulevad erakorralistel valimistel võitjaks.

Strache ja Gudenus taandasid end poliitikast, kuid Strache püüdis end õigustada väitega, et tema teada kohtuti Ibizal mitte Vene, vaid hoopis Euroopa Liitu kuuluva Läti kodanikuga. Ka olevat tunde kestnud jooming tema mõistust tumestanud ja pannud teda muu hulgas hooplema, kuidas ta on mitu korda viimase kümne aasta jooksul Moskvas käinud ja seal Putini nõunikega kohtunud, ning rääkima oma tähtsatest tutvustest Austria rikkamate inimeste seas.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee