Eesti uudised

Eleringi alajaama avarii jättis Narva elektrita, konkurentsiameti algatusel alustati menetlust (11)

Toimetas Katrin Rohtla, 20. mai 2019 11:05
Elekter.Foto: Alar Truu
Laupäeva õhtul Narva lähistel asuvas Eleringi alajaamas toimus avarii, mis jättis elektrita Narva, Sillamäe ja Narva-Jõesuu. Eesti Energia teatel tegi avarii veel enamgi kahju, sest firmal tuli hädaseisata üks energiaplokk ja Enefit280 õlitehas.

ERRi uudisportaal kirjutas, et konkurentsiamet algatas esmaspäeval elektrikatkestuse uurimiseks järelevalevemenetluse. Menetluse eesmärgiks on selgitada välja elektrikatkestuse põhjused ning see, kas tegemist võib olla elektrituruseaduse rikkumisega, teatas konkurentsiamet. "Kuna tegemist oli tõsise elektrikatkestusega, siis on ameti ülesandeks teha juhtunust järeldused ja anda soovitused sarnaste juhtumite vältimiseks tulevikus," ütles ameti peadirektor Märt Ots.

Teistest turuosalistest sõltumatu süsteemioperaatori Eleringi alajaamas toimunud põlengu tõttu lülitusid välja trafod ja elektrita jäi oluline osa Ida-Virumaa elanikest, teatab Eesti Energia pressiesindaja.

Alajaama avarii tõttu lülitusid välja Eesti elektrijaama 8. energiaplokk ja õlitehas Enefit280.

„Miks konkreetselt tootmisseadmed välja lülitusid, selgitab uurimine, kuid fakt on, et osa toodangust jäi meil seetõttu tootmata,“ sõnas Eesti Energias energiatootmise eest vastutav juhatuse liige Raine Pajo.

Intsident oli Pajo hinnangul tõsine, kuna Eesti elektrijaamas oli sel hetkel töös vaid kaks plokki, millest üks lülitus välja. Samuti lülitus välja Enefit280, mis toodab nii õli kui ka elektrit. 

Pajo märkis, et olukorra tekkepõhjuste uurimiseks ja kantud kahjude väljaselgitamiseks moodustab Eesti Energia spetsiaalse töörühma.

Samal teemal

20.04.2019
Balti alajaama rike oli erakordne ja pani Eleringi muretsema
18.04.2019
Ida-Virumaa linnad jäid alajaama tulekahju tõttu elektrita