Foto: PantherMedia/Scanpix
Ohtuleht.ee 20. mai 2019 10:01
Lapsevanem kurdab, et bussijuhid ei luba lapsi ekskursioonidel sõidutades bussis süüa ega juua. Miks küll ometi?!

„Mitte ei mõista, miks on bussijuhid nii pirtsakaks läinud?! Vanasti sõime ja jõime kõik bussides, kui klassiga ekskursioonil käisime,“ kurdab Õhtulehele kirjutanud 37aastane Hanna.

„Laps on sel aastal juba mitmel bussireisil käinud, aga alati üks ja sama jama: bussis ei tohi süüa ja juua. Alati pole ju sihtkohad varjualuste ja kohtadega, kus mudilased süüa saaksid. Minu arust oleks normaalne, kui nad seda bussis teeksid. Loomulikult – pärast tuleks oma rämps ka ära koristada,“ arvab Hanna.

„Aga bussijuhid on suisa väga tõredad selle osas. Olin ise saatjana ühel ekskursioonil kaasas, kus üks teise klassi poiss sai oma piruka kotist alles välja võtta, kui juht juba kärkima tuli. „ Kas sinu ema on bussis koristajaks?“ uuris bussijuht. Ma astusin lapse kaitseks välja, aga sain ka ise sellise pilgu osaliseks, et ei julgenud enam veenlonksugi võtta,“ toob ta näite ebameeldivast kogemusest.

„Kas tõesti on see põrandale jäänud kommipaber siis nii hull? Vanemad ju maksavad bussijuhile palka – olgu sinna siis arvestatud ka koristamine. Ega teenus niigi pole odav,“ arvab Hanna.

„Mõnel lapsel hakkab bussis halb just seetõttu, et veresuhkur kõigub. Okse asemel eelistaks mina küll pigem kommipaberit või kukkunud kurgiviilu,“ kirjutab Hanna, et on sel teemal mitme bussijuhiga vestelnud, aga mõistmiseni pole jõudnud.

Kallis lugeja, mida arvad sina? Kas ekskursioonidel peaks olema mõistetav, et lapsed bussis söövad ja joovad? Kas see õpetaks neile vastutust ja paneks neid koristama?

Kommentaarid  (210)

Taavi 9. juuli 2019 14:26
Väga õige, et ei tohi. Süüakse laua taga, mitte bussis,kinos ega teleka ees.
Aimar Jukkum 24. mai 2019 19:55
Busside logistika organisatsioon Eesti Reisibussid on oma kodulehele lausa üles pannud, et JUUNI kuus me busse välja ei rendi, esiteks sellepärast et soovitakse saada väga viimasel minutil bussi, teiseks kahjuks ei suuda lapsed bussi puhtaks jätta ja järgmisele kliendile etteantav buss jääb räpaseks. Bussijuhil on ette nähtud seadusega puhkeaeg, ning talle ei maksta selle eest - et ta seda iga pausi ajal "roogib". Ning polegi bussifirmal maksta - sest hind soovitakse ajada minimaalseks! Kuna busse on vähe, siis jätamegi õiguse ise klienti valida ja nõudeid karmistada!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS