Maailm

Austria liidukantsler kutsub erakorralistele valimistele (2)

Delfi, 18. mai 2019, 21:55
Foto: ALEX HALADA / AFP
Seoses Austria asekantsler Heinz-Christian Strache tagasiastumisega teatas liidukantsler Sebastian Kurz, et kutsub kokku erakorralised valimised. See tähendab Austria tsentristliku Rahvapartei ja paremäärmusliku Vabaduspartei koalitsiooni lõppu.

Kurz ütles, et ta ei jõua riigijuhtimises FPÖ-ga pärast videokaadrite ilmsikstulemist ühele meelele. Ta lisas, et koalitsioon sotsiaaldemokraatidega ei oleks võimalik, sest sellises valitsuses ei saaks riik jätkata tööd võlgade ja maksude vähendamisel.

Asekantsler Strache astus tagasi täna hommikul pärast seda, kui ajakirjanduses olid reedel avaldatud videokaadrid, milles Strache lubas eelistada vene oligarhi tulevastel riigihangetel. Vastuteeneks pidi viimane osutama FPÖ-le rahalist ja poliitilist abi.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

18. mai 2019, 16:36
Austria paremäärmuslik asekantsler astus videoskandaali tõttu tagasi

2 KOMMENTAARI

1
1 KOMMENTAARI 19. mai 2019, 22:17
on siis nähtamatu?
e
Eesti Politsei omanikuks on Peterburi maffia ja Eesti maksab Venemaale igal aastal 10 miljardit euro 19. mai 2019, 03:39
John Kanzius, Denny Klein USA-s , Japanese water powered car, Stanley Meyer USA-st, Steven Ryan Uus-meremaal, Moray B King, Daniel Dingel filipiinidel...
(loe edasi)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee