Eesti uudised

Ida-Virumaa linnad jäid alajaama tulekahju tõttu elektrita (22)

Marvel Riik, 18. mai 2019 19:26
Pilt on illustratiivne.Foto: Hendrik Osula / Ekspress Meedia
Eleringi hallatavas Balti alajaamas lülitusid laupäeva õhtul välja trafod. Kell 19.20 teatas Elering, et Narva linn on ilma elektrivarustuseta. Päästeameti pressiesindaja sõnul süttisid põlema alajaama trafod. Kell 19.45 oli elekter Narvas tagasi.

„Elering asus koheselt olukorda uurima. Vabandame klientide eest tekitatud ebamugavuste pärast!“ kirjutas Elering enda pressiteates.

Päästeameti Ida-Virumaa pressiesindaja Jevgenia Parve sõnul kustutasid päästjad alajaama, mis oli põlema süttinud. „Hetkel tegelevad päästjad tulekahjudega [Balti alajaamas],“ ütles Parv pärast Eleringi teate väljasaatmist. „Praegu ootavad nad elektrikuid, et alajaam välja lülitada, et siis päästetöödega jätkata.“

Päästeamet sai tulekahjuteate 18.43. Pressiesindaja andmetel ei olnud siis elektrit ka Sillamäel ja Narva-Jõesuus.

Kell 19.45 ütles Parv Õhtulehele, et vähemalt Narvas oli elekter uuesti olemas. Alajaamas aga jätkus päästeöö. „See võib tähendada seda, et elektrivarustus katkeb veel,“ lisas Parv.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles Õhtulehele, et pressiteate järgselt ei olnud selge, kui ulatuslik oli tulekahju või millest see võis alguse saada. „Kõigepealt tuleb see alajaama osa, mis põleb, välja lülitada. Päästjad ei saa enne tööle hakata,“ rääkis Köster. „Infot on praegusel hetkel väga vähe.“

Ebaselge oli see, millist mõju tulekahju avaldab Ida-Virumaa elanikele. „Vähemalt osaliselt on Narva ja Sillamäe elektri tagasi saanud,“ täpsustas Köster.

Veidi enne kella 20 taastas Elering elektrivarustuse kõikides alajaamades, mida rike puudutas. Ühtlasi teatati, et põlengu põhjustas alajaama ühe seadme avarii.

Pressiteate järgi oli tegu väiksema tulekhajuga, mille kustutamisega oldi lõppjärgus. „Tulekahju on lokaalne, ega ohusta alajaama ülejäänud seadmeid,“ teatati pressiteates.