Loomad

Teadlased: „Kass on rumal ja isekas? Vale puha!“ (11)

Triin Tael, 18. mai 2019, 00:01
PILKUDE MÄNG: Loomad vaatavad üksteisele haruharva otsa, ja kui, siis on see vaenulikkuse märk. Inimesega suheldes aga jälgivad nii koerad kui ka kassid inimese pilku ning annavad oma soovidestki märku lisaks häälele ka silmavaate abil.Foto: Vida Press
Pane kaks kaussi maha ja osuta neist ühele. Väikelaps vaatab selle poole. Koer samuti. Šimpans mitte, nagu ka enamik teisi loomi. Kuidas käitub kass? Tema sotsiaalsed reageeringud ei huvitanud teadlaskonda aastakümneid. Nüüd on aga viimaks katseid tehtud ja leitud: kassid on sama nutikad kui koerad. Kui nad ainult viitsivad!

Seda, et koerad eelmainitud katse hiilgavalt täidavad, avastas Atlantas asuva Emory ülikooli tudeng Brian Hare umbes 20 aastat tagasi. Õigupoolest tegi ta seda eksperimenti väikelastega. „Ütlesin oma juhendajale: „Mu koer saaks vist samuti sellega hakkama.““ Hare'i must labrador Oreo käitus näpuga näitamise peale täpselt nagu laps – tema pilk pöördus näidatud esemele. 1998. aastal, samal aastal kui Hare, avaldas täpselt sedasama tõestava uurimuse Budapesti teadlane Ádám Miklósi.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

15. september 2019, 10:00
KAS SU KASS ON TIGE JA RIIAKAS? Vaata, mida see paljastab sinu enda kohta!
22. aprill 2019, 19:00
PARIM VALIK NAISELE: paar põhjust, miks koer on voodis parem kui mees
8. aprill 2019, 09:30
Pulstunud kassi asemel kaunis lõvilakk ehk Kuidas hooldada kassi

11 KOMMENTAARI

r
rashomon 19. mai 2019, 13:24
Kunagi nägin sellist vaatepilti. Väike poiss tormas kassi manu, tahtis teda vist paitada, aga kass jooksis eest ära. Poiss teatas siis vanaemale -Kass kardab, kass on argpüks. Olin sealt mööda minemas ja sõnasin poisule - Kass ei karda, ta on ettevaatlik!
k
kass 19. mai 2019, 06:37
siiski on kass targem kui koer. Ma ei saa aru neist, kes eelistavad koeri. Kass on arukas, tegutseb nii palju kui see talle vajalik ja rõõmu pakub. ...
(loe edasi)
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee