Kommentaar
 

VILJA KIISLER ÕHTULEHES! | Kogu tõde Postimehest. Stiilne surnukskeetmine (256)

Vilja Kiisler, kolumnist, 18. mai 2019 00:01

Ajakirjandusvabaduse kui vaba ühiskonna alusväärtuse ümbersõnastamine stiiliküsimuseks ning ajakirjaniku vastutustunde ümberdefineerimine ühiskonna maharahustamise funktsiooniks tähendab ajakirjandusvabaduse lõpu algust.

Ajalehetoimetus on nii mõneski mõttes ühiskonna mudel, sest nii toimetuse kui ka ühiskonna rikkus ja elujõud seisneb eri seisukohtade rohkuses. Postimehes toimub väiksemas mastaabis see, mis on teoksil kogu ühiskonnas EKRE juhatusel – vaigistamine, maharahustamine, tasalülitamine. Kõigest justkui võib – veel – rääkida, aga ilusti, „tasakaalukalt“, hunti hundiks ja kurja kurjaks nimetamata.

Ajakirjanduse all, kohal ja ümber haigutavad EKRE – osalt välja mõeldud ja osalt teadlikult tekitatud – lõhed, mida Jüri Ratase valitsus on asunud ületama ja lepitama. Ise seda märkamata on Ratas üle võtnud EKRE – ja ka Isamaa poliitikute lemmiksõna – „hüsteeria“, ja selle levitajad on nüüd tarvis maha rahustada. Selle asemel, et rahustada valitsuse pressikonverentsil tema kõrval istuvat Mart Helmet, kes ehk tõepoolest seda tarvitseks.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee