Maailm

NÄDALA ÜLEVAADE: mida välismeedias Eesti kohta kirjutati (8)

Ohtuleht.ee, 17. mai 2019 17:22
Mida välismeedia sel nädalal Eesti kohta kirjutas?Foto: Pixabay
Käesoleval nädalal sai väike Eesti maailma populaarsemates meediaväljaannetes üpris palju tähelepanu. Laineid lõi nüüdseks kõigile eestlastele tuttav skandaalne käemärk, EKRE, Le Peni visiit, president Kaljulaid ja Andrus Ansip. Kus ja mida meist kirjutati?

BBC: Estonia: How boom-time Baltic republic embraced far right

Foto: Kuvatõmmis

BBC uudisloos räägitakse EKRE vastuolulisusest ning Kõigi Eesti korraldatud kontserdist. BBC ajakirjanik käis Eestis ja intervjueeris erinevaid eestlasi. Toodi esile konfliktid ka Vene rahvusest eestlaste ning EKRE vahel. Autor toob ka paralleele Euroopas levima populismi ning Eesti poliitika vahel.

The Guardian: Estonia’s president plays down criticism over Putin meeting

Foto: Kuvatõmmis

The Guardianis arutletakse selle üle, kuidas Kersti Kaljulaidi Moskva visiit teistes Balti riikides kriitikat tekitas. Leedu välisminister ning Läti endine president väljendasid Kaljulaidi ja Putini kohtumise üle kerget pahameelt. Eesti presidendi väitel oleks olnud kontakti boikoteerimine ebamõistlik.

Foreign Policy: Estonia’s Natural Experiment in Fighting Right-Wing Populism

Foto: Kuvatõmmis

USA ajakirjas kirjutati, kuidas levib parempopulismis Eestis ning seega ka EKRE-st. Ajakiri oli teinud intervjuud Kõigi Eesti liikumise juhtide ning „Jah vabadusele, ei valedele!“ meeleavalduste organiseerijatega. Foreign Policy võrdleb eelnimetatud liikumisi EKRE-ga ning leiab, et viimane on valmis lausa kaikaga äsades jõuliselt edasi pürgima.

Politico: Andrus Ansip’s liberal lament over Estonia

Foto: Kuvatõmmis

Endine peaminister Andrus Ansip väitis Politicole antud intervjuus, et Eesti maine progressiivse tehnoloogiariigina on ohus. Ansip kritiseerib EKRE-t ning väljendab pettumust loodud valitsuse suunas. Artiklis väidetakse, et kõigist Euroopa Liidu riikidest ei usutud, et just Eestis paremäärmuslik partei valitsusse pääseb.

Financial Times: Estonia finance minister vows to oppose further EU integration

Foto: Kuvatõmmis

Financial Times kirjutab rahandusminister Martin Helmest. Autori väitel tõstatab Helme vastandumine euroala suuremale integratsioonile Eesti rahva seas hirme ning viib riiki poliitilises arengus mitu aastat tagasi. Antakse ka pealiskaudne ülevaade EKRE juhtide eelnevatele käikudele ning räägitakse rassismist.

New York Times: Marine Le Pen Denies Making White Power Gesture in Selfie

Foto: Kuvatõmmis

New York Timesi artikkel pühendub Eestit külastanud Marine Le Penile ning selfile, mille EKRE noorpoliitik Ruuben Kaalep oma Facebooki lehele postitas. Fotol näitasid nii Kaalep kui ka Le Pen viimasel ajal palju poleemikat tekitanud OK/White Power käemärki. Le Pen polnud märgi teise tähendusega kursis. Nüüd arvavad NYT ajakirjanikud, et Eesti poliitik võis rikkuda Le Peni valimistulemuse käesolevatel Euroopa Parlamendi valimistel.

Samal teemal

17.05.2019
New York Times: kas „okei“-selfi Kaalepiga võib kahjustada Le Peni võimalusi eurovalimistel?
17.05.2019
Financial Times pärib: kas Martin Helme on rassist?
16.05.2019
BBC analüüsis Kaalepi ja Le Peni „okei“-klõpsu