Nädala TOP

Top | Odavat õlut rahvale! (14)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 17. mai 2019, 18:47
Foto: Tiina Kõrtsini
Ettearvatult tõusis osa alkoholitootjaist tagajalgadele õlleaktsiisi kiire langetamise kava peale, mis andvat lahjemale kraamile eelise viina ja mu kangema ees. 1.juuliks mahahõigatud tähtaeg on ka rahandusminister Martin Helme proovikiviks. Kui ametiaeg algaks valimiste ühe põhilubaduse osas ebaõnnestumisega, oleks märk edasiseks külge saadud. Teisalt valitseb oht propageerida sellega alkoholitarvitamist.

Le Pen´i riigiviisit

EKRE sõnul end ise külla kutsunud Marine Le Pen sai siin peaaegu riigivisiidi mõõtu vastuvõtu osaliseks, kui kallist külalist tervitasid riigi esimese mehena riigikogu spiiker, peaministrit asendav siseminister, rahandusminister ja fraktsiooni esimees, rääkimata muudest erakondlikest kiibitsejatest.

Vabandus hea tuju pärast

Kui seni on suurtel kiirustel ja hulgakaupa pidanud EKRE sõnavooluse eest vabandust paluma peamiselt Keskerakond, siis Marine Le Pen´i visiit lõpetas sellise kreenis olukorra. EKRE oli sunnitud vabandust paluma, kuna Ruuben Kaalepi ja Le Pen´i ühispildil hea tuju väljendamine põhjustas juba rahvusvahelise skandaali. Muidu Euroopast tulevate käskude suhtes sirgeseljalise EKRE põlved nõtkusid üsna kärmelt.  

Hääl minevikust

ETV stagnaaegne diktor Urmas Reitelmann lähetati EKRE esindajana ringhäälingunõukokku. Uusliige eeldab, et ERRis kasutatakse „eeskuju andvalt haritud inimese head eesti keelt“. Ses osas annab maestro ise mõni päev hiljem meistriklassi, nimetades Le Pen´ile valesid küsimusi esitanud ajakirjanikke „imbetsillideks“. ERRi probleemide lahendamise küsimuse peale meenutab Reitelmann aga nõukaaegseid vajadusel väga kriitilisi toimetuskoosolekuid.

Protsessiv minister

Valitsus sai lõpuks puuduoleva ministri, kelle suhtes äratavad tähelepanu eelkõige tema senistest töökohtadest vaidlustega päädinud lahkumised. Võimalik, et tegu on sedavõrd põhimõttekindla inimesega, samas on poliitika kompromisside kunst ning lõputu vaidlemine ei pruugi töö tulemusele kasuks tulla. Et ühel juhul olla tegu olnud töökiusamise, on ministri enda ja Mart Helme versioon, kuid fakte pole nad kiirustanud esitama.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee