Maailm

UURIMUS: Euroopa Liidus olemisest on Austria tublisti võitnud  (11)

Tõnu Kalvet, 20. mai 2019 10:00
NATSIONALISMI VASTU: Pühapäeval toimus Viinis Euroopa Liidu lippude all meeleavaldus „Üks Euroopa kõigile!“Foto: Reuters/Scanpix
Peaaegu veerand sajandit Euroopa Liidu liikmelisust on olnud Austriale tõeline edulugu, selgub asjaomasest uurimusest, mida Austria ajakirjandus käsitles eelmisel nädalal, enne poliitilise maavärina esile kutsunud videoskandaali.

Uurimusest ilmneb, et Austria on nüüd majanduslikult atraktiivsem kui iial varem. Otseste investeeringute hulk on 1995. aastaga võrreldes kümnekordistunud, eksport teistesse ELi riikidesse aga neljakordistunud. ELis oldud aeg on tulnud kasuks ka piirkondlikule arengule: Austria vaesemate piirkondade arengutase on jõukamatele peaaegu järele jõudnud.

Austria ELi-liikmelisuse üheks tähtsamaks saavutuseks peab uurimus aga seda, et tänu Austriale on õnnestunud kaasata üha paremini ühistöösse ka Ida-Euroopa ja Lääne-Balkani riigid, teatas Slovakkia veebiväljaanne Paraméter.

Austria põllumajandus- ja turismiminister Elisabeth Köstinger nimetas riigi arengut ELis oldud aja jooksul tõeliseks edulooks, ELi asjade minister Gernot Blümel aga nentis, et faktid räägivad iseenda eest. Blümel lisas, et ELi liikmeks olles suudab Austria ka rahvusvahelisel areenil kaitsta oma huve paremini kui suudaks EL-ist väljas olles.

Austria liidukantsler Sebastian Kurz. Foto: AFP/Scanpix

Kõnealune uurimus valmis valitsusjuht Sebastian Kurzi ettepanekul, tähistamaks Austria ELi kuulumise 25. aastapäeva. Liitumisleppe allkirjastas Austria 1994. aasta suvel, täieõiguslikuks liikmeks sai aga 1. jaanuaril 1995.

Samal teemal

20.05.2019
KÜSIMUS: kes tegi Austria parempopulistide müüdavust tõestava video?
17.05.2019
MOSLEMID PAHASED: Austria parlament keelustas koolis pearäti kandmise
21.02.2019
OTSIB LIITLASI: Donald Trump kiitis Austria liidukantslerit
22.01.2019
Viinis kohtusid maailma vanim ja noorim valitsusjuht

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee