Poliitika

Jaak Madison: vabandasin Ruuben Kaalepi nimel Le Peni ees (55)

Äripäeva raadio, 17. mai 2019, 13:59
Jaak MadisonFoto: Erki Pärnaku
Jaak Madison tunnistas, et pidi vabandama välismeedias poleemikat tekitanud pildi eest, millel Ruuben Kaalep ja Marine Le Pen näitavad vastukäivat käesümbolit.

Teema tõusis Äripäeva raadio europarlamendi debatisaates, kus Madisoni vastu astus välja keskerakondlane Yana Toom.

Madison tunnistas, et kui käemärgiga trolliti meediat, siis võib öelda, et see oli ka Le Peni trollimine. „Vabandasin Ruuben Kaalepi nimel. Noormees ei mõistnud võib-olla selgesti, kuhu see pilt võib jõuda ja mis probleeme see võib teisele inimesele tekitada. Sinu jaoks on valimised läbi, su hääled on koos, oled riigikogu liige, nüüd tee neli aastat tööd ja tõesta oma valijatele, et sa väärid seda mandaati,“ luges Madison Kaalepile sõnad peale ja lisas, et enam ei pea meedia esikaantel mitmemõtteliste piltidega särama. Madison täpsustas, et Ruuben Kaalep ei esinda oma väljaütlemiste ja käemärkidega tihti erakonna seisukohti.

Ruuben Kaalepi selfie Marine Le PenigaFoto: Facebook.com/ruuben.kaalep

Yana Toomil oli noore ekrelase kohta nii mõndagi öelda. „Ruuben Kaalep on ikka täis mölakas, vabandage, et ma nii ütlen.“ Poliitik spekuleeris raadiosaates, et ilmselt ei olnud EKRE nii headeks valimistulemusteks valmis ja toppis oma nimekirja igasuguseid tüüpe, kelle puhul ei arvatud, et nad riigikogusse pääsevad.

„Ta [Ruuben Kaalep] pani muidugi Marine'i väga tanki. Tal on ju mitu kohtuasja. Temalt võeti mitu korda saadikupuutumatus ära. Ta oli kohtu all, sest ta postitas video, kus ta ütles, et meie ei ole nemad. Kui sa tead, et inimesel on selline taust ja ta on sellise luubi all ja sa paned ta tanki, siis sa oled väga rumal inimene, mida Ruuben Kaalep ilmselt on. Mõistlikum osa EKREst on olukorras kus peate neli aastat vabandama tema tegude eest. Ega tema targemaks ei saa, suur poiss ikkagi,“ sõnas Toom ärritunud toonil.

Madison võitis rahustuseks, et edaspidi saab EKRE valida, milliseid inimesi mis kohtumistele lubada ja millistel mitte.

55 KOMMENTAARI

m
Muretu 20. mai 2019, 08:39
Kui EKRE liikmed väljendavad end umbisikuliselt, kedagi nimeliselt solvamata, siis siin Toom sõimab Kaalepit avalikult meedias mõlakaks, siis kus jookseb piir, et Helmed pole oma retoorikat muutnud. Siin pigistatakse silm kinni. Jube, milline kahepalgelisus ruulib.
a
Arne 19. mai 2019, 08:47
Lääne liberaalne lollus on nii vastik, et oleks tõesti etem kuuluda Venemaa allianssi. Kui see kaua jätkub, siis rahval saab neist pseudoväärtustest villand ja astub vabataht- likult EU,-st välja.
Loe kõiki (55)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee