Poliitika

Financial Times pärib: kas Martin Helme on rassist? (70)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. mai 2019 12:22
Rahandusminister Martin Helme ametivannet andmasFoto: Ilmar Saabas/ Ekspress Meedia
Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad reedel Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumistel Brüsselis. Seal andis rahandusminister maailma juhtivale majandusväljaandele Financial Times kommentaari, et plaanib kindlalt vastu seista eurotsooni integratsioonile.

Helme ütles väljaandele, et EKRE seisab rahvusliku iseseisvuse säilitamiseks vastu kõikidele Brüsselist tulevatele otsustele, mis tugevdaksid liidu rahalisi sidemeid või viiksid ühise immigratsioonipoliitika loomisele lähemale. Samas kinnitas ta, et ei tema, et EKRE ole Euroopa Liitu kuulumise ja ühisraha kasutamise vastu.

Teemaks tuli ka rassism ja välismeedias kajastust saanud ''OK'' käesümbol, millele omistatakse ka valge rassi võimu näitamist. „Kui keegi keelab sul midagi öelda, siis mina vastan, et võid põrgusse minna,“ kommenteeris Helme selle teema peale. Samas kinnitas Helme, et ta ei ole rassist. „Mina ei ole rassist. Inimesed, kes keelduvad osalemast immigratsiooni kaudu riigi kollektiivsest enesetapust sildistatakse rassistideks,“ selgitas rahandusminister.

Neljapäeval alanud majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kogunemisel arutavasid ministrid majanduse olukorda ja vajadust muuta euroala üldisi majandus- ja eelarvepoliitika suuniseid. Juttu tuli ka aktsiisimaksudest.

Reedel arutavad ministrid Euroopa Investeerimispanga riikide strateegiate teemat ja käibemaksupettuste probleemi, töölõuna teemaks on tööjõu mobiilsusega seotud probleemid. Samuti toimub majandus- ja rahandusteemaline dialoog ELi ning Lääne-Balkani riikide ja Türgi vahel.