COOP | Sisuturundus

COOPi autoloosi võitja: hea, et istusin – muidu oleks pikali kukkunud! 

COOP | Video: Tatjana Iljina, 17. mai 2019 11:39
„See oli tööpäev. Istusin laua taga, kui mulle helistas üks võõras number. Võtsin igaks juhuks kõne vastu ja see oli COOPist. Hakati ääriveeri uurima, kas ma käin COOPi poes ning kas olen kuulnud, et nad aeg-ajalt midagi välja loosivad. Arvasin siis, et olen äkki võitnud kastitäie küpsist. Jutt läks ikka päris ümmarguselt edasi – siis ma tabasin lõpuks ära, et ega te ei räägi juhuslikult sellest autost,“ meenutab COOPi autoloosiga uue Volkswagen Passati võitnud Margit Loikmaa (36).

Margit lausub naerusuiselt, et õnneks ta istus sel hetkel, sest muidu oleks pikali kukkunud. „Ma uskusin küll seda, aga tegemist pole ju uudisega, mille tavapäraselt saad. Isegi praegu, siin autos istudes, on mul raske uskuda, et see on tõsi!“ õhkab Margit.

Esimesena andis Margit auto võitmisest teada abikaasa Märdile. „Palusin ka temal istuda. Loomulikult oli ta väga rõõmus ja sama šokeeritud nagu mina,“ ütleb Margit.

Naine tunnistab, et ega pärast seda tööasjadele kuigi palju keskenduda ei saanud. „Õnneks oli see muidugi tööpäeva lõpp… aga ma arvan, et ülemus ja kolleegid andestavad, et veetsin ülejäänud päeva kõiki oma võidust informeerides,“ muigab ta.

Uus Volskwagen Passat on Margiti jaoks suurim senine võit. „Ma lihtsalt ei viitsi mängida tarbijamänge. Olen selles mõttes väga laisk, et ei jaksa koguda tšekke, neid alles hoida ja kuhugi saata,“ tunnistab ta. Senisteks suurimateks võitudeks on Bingo Lotoga saadud mõnikümmend eurot.

Vana auto oli plaanis maha müüa

Margit avaldab, et on abikaasaga viimasel ajal arutanud, et praeguse auto peaks välja vahetama. Nüüd läheb kaheksa aastat vana Seat igal juhul müüki, kinnitab ta. „Ostsime selle auto uuena, aga nüüd mõtlesin, et päris uhiuut vast enam ei soeta. Aga näed, ta tuli ise minu juurde!“ seletab Margit rõõmsalt.

Uue Volkswageni puhul kiidab võitja aga peaasjalikult head varustatust. „Nii hästi varustatud autot pole mul siiamaani olnud – tehniline külg on tõesti hea, ekraanid, võtmeteta sisenemised,“ toob ta välja.

Margit armastab autoroolis olla. „Tegin juhiload 12 aastat tagasi, paar nädalat enne esimese lapse sündi,“ meenutab ta. „Manuaalkastiga sõitmine meeldib mulle väga. Käisime näiteks perega Riias autoekskursioonil ning rentisime selleks minibussi. Sõitsin kogu tee, sealt oli hea kõrge vaade. Kui mind on juba rooli lubatud, siis ei lase ma sinna enam kedagi,“ naerab Margit.

Sel suvel uue Passatiga mööda Eestit reisima

Margit ja Märt nendivad, et sõidavad koos perega hea meelega ringi. Näiteks möödunud suvel käidi Horvaatias. „Rentisime selle jaoks auto, sest enda omasse poleks nii mugavalt mahtunud. Eelmine auto on pisem, aga me oleme kuidagi suuremaks kasvanud,“ mõtiskleb Margit. Tema sõnul otsustati Horvaatiasse minna just autoga, et näidata lastele, 7-aastasele Ekkele ja 12-aastasele Elinorile, kui suur on maailm. „Sa vaatad küll kaardi pealt, et riigid on nii ja nii kaugel, aga lennukiga kohale lennates ei saa aru mastaapsusest,“ lausub laste ema.

Märt lisab, et nüüd, uue Volkswageniga, pole auto rentimiseks enam mingit vajadust. Veelgi enam, vaikselt on liikunud mõtted ka sel suvel pikemale reisile minna. „Itaalia ju sealsamas Horvaatia kõrval, olengi Google Mapsist võimalikku teekonda vaadanud. Aga kas me just see suvi hakkame seda tegema.. pigem võiks nüüd Eestile ringi peale teha. Näiteks ei ole lastega käinud Peipsi ääres või Võrumaal,“ arutleb Märt.

Terve pere sõidab väga tihti ka Saaremaa vahet, sest Märt on sealt pärit. „Saaremaa on nagu meretagune maailm. Rahulik ja kodune. Meile väga meeldib seal,“ kiidab Margit. Märt muigab aga, et kohati tundub juba, et abikaasast on saanud suurem Saaremaa fänn kui tema.

Laagri Maksimarketis on tekkinud oma trajektoorid

Margit ja Märt on ühtekokku abielus olnud 14 aastat ning 13 aastat elanud Tallinna külje all Sauel. „Meie esimene ühine elamine oli Tallinnas, väike kohatoaline. Pärast abiellumist tekkis mõte, et äkki on varsti vaja suuremat korterit. Tulles Saaremaa poolt olin näinud Saue-silti, pealegi elab mu tädi siin. Samas Margit tallinlasena ei teadnud Sauest mitte midagi ja oli kategooriliselt siia kolimise vastu,“ jutustab Märt. Täna on aga Margit kodukohaga rohkem kui rahul. „See on väga hea paik, kus elada, sest siin on mõnus ja rahulik. Kui Talllinnast töölt tuled, siis satud justkui teise maailma. Kõik on käe-jala ulatuses,“ seletab ta.

Tallinnast koju Sauele sõites jääbki teele Laagri Maksimarket, kus tehakse enamik oma nädalaoste. Sauel on mitu väiksemat poodi, kus Margit ja Märt käivad vaid siis, kui on kiirelt midagi vaja. „Lisaks käime COOPi poes Saaremaal ning kui sealt tuleme ja teame, et kodus süüa ei ole, siis Muhus Liiva COOPi poes. Meie jaoks on põhiline see, et ühe kaardiga saab kõik ostud tehtud,“ toob Margit välja. Möödunud kuul osalesid nad autoloosis üheksa piletiga ehk kulutasid 450 eurot.

Et Laagri Maksimarket on ülimalt suur kauplus, on Märdi ja Margiti sõnul väga positiivne. „Kuna me käime põhiliselt siin poes, siis teame hästi, mis on kus. Tekkinud on oma trajektoorid,“ ütleb Märt.

Kuidas võita auto?

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab COOPi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee