Eesti uudised

Puutöö poistele ja kudumine tüdrukutele? Koolid rikuvad soopõhise tundidesse jagamisega seadust (29)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. mai 2019 08:28
Foto: Tiina Kõrtsini
Õppekava ei luba juba viis aastat õpilasi soopõhiselt tööõpetuse ja käsitöö tundidesse jagada, kuid vana harjumus on koolidest vida kaduma ning õpetajad jätavad ainekavasse kirjutatud võimalused sageli kasutamata.

ERRi uudisportaal kirjutab juhtumist ühes Tallinna mainekas koolis, kus üks tüdruk soovis käistöö asemel valida tööõpetust, kuid oma sooviga klassijuhataja juurde minnes sai ta vastuseks järsu „ei“, sest tööõpetus on poiste tund. Lõpuks selgus, et tööõpetusest huvitatud tüdrukuid oli rohkem, kuid kooli jäiga soopoliitika tõttu pidid kõik leppima käsitöö tundidega, kus asuti heegeldama, õmblema, tikkima ja kuduma.

Kui aga avada riikliku õppekava alla kuuluv tehnoloogia ainekava, siis sealt selgub, et alates teisest kooliastmest ehk alates 4. klassist moodustab kool õpilaste soovide ja huvide põhjal õpperühmad, millesse jagunedes on
õpilastel võimalus valida õppeaineks kas käsitöö ja kodundus või tehnoloogiaõpetus.

Jüri Gümnaasiumis ja Kurtna koolis õpetav Timo Nikitin lõi oma meetodi – klassi nimekiri tehti keskelt pooleks ja vahetustega tegid mõlemad grupid läbi nii tehnoloogiaõpetuse ja käsitöö, mille tagajärjel selgus, et 7. klassis alanud vaba valiku puhul valis kaks kolmandikku tööõpetuse ja üks kolmandik käsitöö kasuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee