Poliitika

Jevgeni Ossinovski: Mart Helme umbusaldamine heidab varju ka Jüri Ratasele (95)

Toimetas Marvel Riik, 16. mai 2019, 15:58
Jevgeni Ossinovski.Foto: Stanislav Moshkov
Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski sõnul pole ta kunagi usaldanud EKREt valitsusse. Ossinovski hinnangul küsimärgistab siseminister Mart Helme umbusaldamine tegelikult peaminister Jüri Ratase tegutsemise. „Kui valitsusjuht ei kontrolli olukorda iseenda valitsuskabinetis, siis usalduse küsimus tuleb tegelikult asetada just sinna,“ kirjutab Ossinovski sotsiaalmeedias.

„Minult on küsitud, kas sotsid kavatsevad ka Mart Helmet umbusaldada. Ma ei ole kunagi usaldanud Mart Helmet ja tema erakonda valitsuses. Olen aastaid rääkinud, et EKRE väärtusruum ja sellest tulenev sõnapruuk töötab vastu Eesti rahvuslike huvidele, mistõttu on nad minu hinnangul valitsemiskõlbmatud. Seepärast olen kutsunud üles teisi, demokraatliku õigusriiki alusväärtusi hindavaid erakondi välistama nendega koostöö.

Ainuke, kelle usaldus on valimistejärgsel ajal tõsiselt küsimuse alla sattunud, on peaminister Jüri Ratas. Tema ja ta kaaskondlased lubasid meile, et kui EKRE saab valitsusse, siis ta taltub. Valitsusvastutuse raskus normaliseerib nii teod kui retoorika. Olin küll kahtlev algusest peale, et nii võiks minna, aga võtsin seda peaministri valmisolekuna kaitsta Eestit omaenda valitsuse liikmete eest.

Ja vot seda ei ole juhtunud. Jüri sahmib hommikust õhtuni nagu riisiluud EKRE meeste järel. Õhtuks saab tuba puhtaks, aga järgmisel hommikul on uued rõvedusehunnikud nurkades. Muidugi on mul temast kahju. Siiralt. Aga kui valitsusjuht ei kontrolli olukorda iseenda valitsuskabinetis, siis usalduse küsimus tuleb tegelikult asetada just sinna.“

95 KOMMENTAARI

m
Mati 4. juuni 2019, 12:30
Ossi möla heidab varju talle endale ja kõigile peast sotsidele....aga pole midagi teha tõde on ikka see et kui inimene on ....siis kauaks aga kui loll siis igavesti
o
4. juuni 2019, 07:32
oss lahe mees,keeras eelmises ratase valitsuses riigieelarve pekki oma aktsiisi tõstmisega,siis lasi kärmelt jalga ja nüüd kirub uut ratase valitsust.
Loe kõiki (95)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee