Krimi

SAUNAMARATONIL LÄKS VÄGIVALDSEKS: peksjavennad said tingimisi karistused ja krõbeda rahatrahvi (17)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2019 15:06
2016. aasta saunamaratoni start.Foto: Anni Õnneleid
Pärast mitut aastat kohturiiulil seismist on lõpuks jõudnud lõpule kolme rusikakangelasest venna kriminaalasi. 2016. aasta Otepää saunamaratonil toimunud peksmise eest said kaks venda tingimisi vanglakaristused, kolmas pääses kriminaalsüüdistusest ja peab tasuma kokku 600 eurot.

„Saunamaratonil osales 217 võistkonda, nende hulgas 12 rahvusvahelist võistkonda. Kokku jooksis Otepää piirkondades saunade vahet ligi 900 saunalist. Kiireim võistkond finišeeris 2 tunni ja 55 minutiga,“ kirjutas Õhtuleht 2016. aasta 6. veebruaril. „Maratoni lõpetas afterparty ansambliga Regatt.“

Samal teemal

Kakluseks läkski järelpeol, kui vennad Aare, Armis ja Siim läksid kallale neljale teisele labrakakaaslasele. Süüdistuse järgi peksid vennaksed kannatanuid käte ning jalgadega pea ja kehapiirkonda. Sellega häirisid nad teiste sündmusel olnud inimeste rahu ja tekitasid kannatanutele füüsilist valu ning tervisekahjustusi. Üks kannatanu kaotas kallaletungi tagajärjel ka teadvuse.

Kohus tunnistas Armise ja Siimu kokkuleppemenetluses avaliku korra raskes rikkumises süüdi ja karistas mõlemat kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega. Armise karistus loeti kaetuks talle varem mõistetud ja ära kantud 8 kuu pikkuse tingimisi vangistusega. Siimu vangistus mõisteti kahe aasta ja kahe kuu pikkuse katseajaga.

Aare suhtes lõpetati kriminaalmenetlus avaliku menetlushuvi puudumisel ehk oportuniteediga, sest tema süü ei olnud suur ja varem ei ole teda kriminaalkorras karistatud. Prokuratuuri hinnangul on 600eurone rahaline kohustus piisav tema mõjutamiseks edaspidi õiguskuulekalt käituma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee