Poliitika

FOTOD JA VIDEO VALITSUSEST | Jüri Ratas: Reformierakonna teod on täielik tsirkus, Keskerakond sellega kaasa ei lähe! (210)

Johanna-Kadri Kuusk, 16. mai 2019 12:09
Peaminster Jüri RatasFoto: Robin Roots
Valitsus annab iganädalase pressikonverentsi, kus osalevad peaminister Jüri Ratas, keskkonnaminister Rene Kokk, rahvastikuminister Riina Solman ning välisminister Urmas Reinsalu. Pärast konverentsi suundus peaminister europarlamendi e-hääletust tegema.

 

Peaministrilt päriti kommentaari Marine Le Peni Eesti külastamise kohta. Ratas kinnitas, et valitsus ei ole prantslannat Eestisse kutsunud ega kutsu ka. „Minu vaated tema omadega ei ühine, ma ei näe mingit põhjust, miks ta pidi siin käima. Valitsuses on kolm erakonda ja üks neist, ma ei olegi aru saanud kas ta kutsus või ei kutsunud, kohtus temaga,“ selgitas Ratas ja lisas, kui rääkida Prantsusmaaga suhtlemisest, siis on tema partneriks Emmanuel Macron.

Kui Rataselt küsiti, kes tegelikult valitsust juhib, kas tema või Mart Helme, hakkas keskerakondlane muigama. „Teate seda ise palju paremini. Loen teie kirjutisi ja saan ka siis teada, kes juhib. Valitsuse peaminister on Jüri Ratas,“ ütles ta.

Pressikonverentsile kogunenud ajakirjanikel oli ka hulgaliselt küsimusi eelarvestrateegia koostamise kohta. „Kolm erakonda lähtuvad koalitsioonileppest ja oleme saanud rahandusministeeriumilt ülevaate erinevatest positsioonidest,“ ütles Ratas ja lubas, et maikuu on see kuu, kus valitsus eelarvestrateegiaga tegeleb ja selle ka vastu võtab.

Mida arvab peaminister Mart Helme süüdistusest ERRi ajakirjaniku Maria-Ann Rohemäele? „Ta on kindlasti tubli ajakirjanik, soovin talle jõudu,“ sõnas Ratas ja ei kippunud rohkem seda teemat kommenteerima. Küll aga toonitas ta seda, et ajakirjandus on neljas võim. Sama kinnitas ka välisminister Reinsalu, kes vihjas meediakriitikale, mis on tema sõnul tõhus vaid siis kui see on konkreetne.

Teemaks tõusis ka Eesti maine ja usaldusväärsus. Urmas Reinsalu kommenteeris, et maine kujundamisel on tarvis kõiki meetodeid kasutada ja nannipunne ei ole valitsusse vaja. „Täidame oma liitlaskohustusi. Eks igaüks otsib endale sõpru eri Euroopa poliitilistes perekondades, see on reaalsus,“ rääkis Reinsalu ja märkis, et Le Peni Eestisse kutsumine oli EKRE-le üks suur europarlamendi valimiskampaania, sest möll mis ajakirjanduses selle visiidiga kaasnes algas nädal enne prantslanna tulekut.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee