Poliitika

APSAKAS HÄÄLETAMISRAKENDUSES: europarlamendi kandidaatide nimekirjad olid segi paisatud (32)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2019 11:41
Foto: Tiit Tamme
Alanud europarlamendi valimiste e-hääletuse esimesed tunnid kulgesid üle kivide ja kändude. Ametlikult välja kuulutatud nimekirjad olid valimisrakenduses täiesti pahupidi pööratud.

Näiteks oli sotsiaaldemokraatide esikolmikust Marina Kaljurand, Sven Mikser ja Ivari Padar oli saanud kolmik Mikser, Padar, Kaljurand.

Sassis nimekirjade kohta tegi kaebuse ka erakond Eesti 200. „16. aprillil viis Vabariigi Valimiskomisjon liisuheitmise, et selgitada välja nii erakondade nimekirjades kandideerijate kui ka üksikkandidaatide registreerimisnumbri ja avaldas kandidaatide nimekirja vastavalt loositud järjekorranumbritele. Täna e-hääletuse valijarakenduses kuvatav valimisnimekirjade järjekord sellele ei vastanud,“ märkis erakond ja küsis lisaks selgitust, kes ja millisel alusel on paigutanud nimekirjad ning kandidaadid järjekorda.

Praeguseks on valimisrakenduses nimekirjad korda tehtud.

Valimisteenistuse juht Priit Vinkel selgitas, et tegemist oli tehnilise apsakaga, mis sai õnneks kiiresti lahendatud. „See oli tehniline sorteerimisprobleem ja praegu töötab kõik korrektselt,“ sõnas ta.

Esimese kahe tunniga on Euroopa Parlamendi valimistel e-hääletanud 6517 inimest. Segadusele vaatamata läksid kõik tulemused arvesse ja keegi uuesti hääletama ei pea. Kui inimene seda siiski teha soovib, on tal see võimalus. Teatavasti saab e-häält muuta kas uuesti e-hääletades või eelhääletamise ajal jaoskonnas pabersedeliga hääletades. Riigi valimisteenistus vabandab tekkinud segaduse pärast!