Maailm

ERAKORRALISED MEETMED: Trumpi korraldusega keelati USAs välismaised telekomifirmad (10)

Toimetas Aare Kartau, 16. mai 2019, 10:48
USA president Donald Trump.Foto: Reuters/Scanpix
Ameerika Ühendriikide president Donald Trump kuulutas riigis erakorralise meetmena välja välismaiste telekomiettevõtete keelustamise, sest usutavalt kujutasid need turvariski, teatab BBC.

Valge Maja avalduse kohaselt on Trumpi poolt kolmapäeval alla kirjutatud määruse eesmärgiks „kaitsta Ameerikat välisvaenlaste eest, kes loovad ja kasutavad aktiivselt ning tõusvas trendis turvaauke info- ja kommunikatsioonitehnoloogia infrastruktuuris ja teenustes.“

Tõenäoliselt võeti see samm ette Hiina telefonitootja Huawei vastu, kuigi määruses ühtegi ettevõtet eraldi välja ei toodud. Hiina ettevõtte esindajad on öelnud, et nende äri piiramine USAs mõjub negatiivselt vaid Ameerika tarbijale. USA pole aga ainus riik, kes on viimasel ajal tõstatanud küsimuse Huawei turvariskide kohta.

USA kaubandusministeerium on teise sammuna lisanud Huawei „loetletud üksuste“ nimekirja. See takistab Hiina ettevõttel USA firmadega valitsuse loata koostööd teha. Need lükked võivad tekitada kahe suurriigi vahele lisapingeid.

10 KOMMENTAARI

e
Elukutseline Setu 17. mai 2019, 10:41
Ainult meil pole kohe mitte mingeid riske. Meil võib (ka telekommunikatsiooni) üks kõik millises harus ja mahus olla ettevõtjaks üks kõik kes, alates Cosa nostrast ja lõpetades GRU-ga.
t
Tiit 17. mai 2019, 06:15
Maailma riigid peaksid üldse USAd boikoteerima. Las istub omaette. Pole ühtegi asja, mida ei saaks Euroopas voi Aasias toota. USA ise oleks aga siis suures hädas.
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee