Poliitika

Professor: EKRE liikmed trollivad teadlikult (27)

Ohtuleht.ee, 16. mai 2019 10:44
Mart Helme riigikogu ees pärast ministriametisse kinnitamist. Foto: Erki Pärnaku
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmed provotseerivad teadlikult avalikkust parempoolsete liikumiste käemärkide näitamisega, ütles Tallinna Ülikooli meedia ja innovatsiooni professor Indrek Ibrus.

"Täiesti teadlikult toimub erakonna kõrgeimate isikute tasandil trollimise taktika, mis on tänasele paremäärmuslusele, ja eriti ingliskeelses maailmas, täiesti tavaline," ütles Ibrus Vikerhommikus antud usutluses.

"Miks Mart ja Martin Helme ministriks saades riigikogu saalis neid käemärke näitasid – siis siin on tegemist veel ühe lisatähenduskihi lisamisega: et jah, me teame küll, et selline kood on olemas, aga me justkui kommunikeerime, et see on hea tuju märk, samal ajal teades, et me saame tähendustega mängida  – et me oma inimestele kommunikeerime  – vaadake, mis me teha saame, me oleme võimestatud, me teame, mida see tähendab, aga me teeme seda ikkagi! Aga ülejäänud avalikkusele ütleme, et vaadake, me oleme siin täiesti süütud, see on ju OK (hea tuju) märk ja mingeid probleeme ei ole!" rääkis professor.

"See, et asi jõudnud ka välismeediasse, näitab, et on trollitud päris edukalt," lisas Ibrus.

Mart Helme kinnitas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et tema  ei kuulu nende inimeste hulka, kes on  kokku leppinud, et palju kõneainet tekitanud käemärgil minig negatiivne tähendus oleks.  "Kui liberaalid on kokku leppinud, et mingisugune käeliigutus tähendab midagi, noh mina ei ole liberaal, minu jaoks ei tähenda. Minu jaoks tähendab see head tuju. Meie oleme konservatiivide poolel kokku leppinud, et see on hea tuju märk. Kui teie olete kokku leppinud milleski muus, siis meil on lihtsalt kahe maailmavaate konflikt ja nii lihtne see ongi."