Poliitika

Reformierakond valmistub Mart Helmet umbusaldama (277)

Johanna-Kadri Kuusk, 16. mai 2019 10:28
Kaja KallasFoto: Martin Ahven
Reformierakonna esimees Kaja Kallas teatas Twitteris, et nende fraktsioon valmistub EKRE esimehe ja siseministri Mart Helme umbusaldamiseks.

„Nende kahe nädala jooksul, mis valitsus on ametis olnud, on siseminister Mart Helme jõudnud teha Eesti riigi usaldusväärsusele tohutu kahju. Sellist inimest ei saa usaldada siseministri ja asepeaministrina,“ selgitas Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas.

Kallas lisas, et Reformierakonna fraktsioon asub koostama umbusaldusavalduse teksti ja otsima sellele toetust kõigi Riigikogu liikmete seast.

Valitsusele, peaministrile või ministrile umbusalduse avaldamise jaoks on tarvis vähemalt 21 riigikogu saadiku allkirja. Reformierakonnal on praegu riigikogus 34 saadikut. Iseasi, kas umbusaldus ka läbi läheb, sest selleks on tarvis juba vähemalt 51 saadiku toetust.

Uudise peale kommenteeris riigikogu nn aknaalune Raimond Kaljulaid, et Mart Helme on selle umbusalduse kuhjaga ära teeninud. „Tema nimetamine siseministriks oli õigusriigi mõnitamine. Tegemist on kibestunud inimesega, kes levitab ja usub vandenõuteooriaid selle kohta, kuidas Euroopa Komisjon ja eriteenistused teda taga kiusavad. Kui ma olin linnaosa vanem, kirjutasid täpselt samasugused inimesed vahel mulle kirju sellest, et nende naabrid neid läbi seinte kiirgusega mõjutavad ja tulnukad loevad nende mõtteid. Ma arvan, et kui te vaatate Helme hullumeelsete avalduste ja kuufaaside korrelatsiooni, saate päris üllatava tulemuse,“ kommenteeris Kaljulaid Facebookis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee